Jsme v pr*eli, zvolili jsme je sami, zpívala o politice. Dnes zpěvačka nabádá k pochopení

31. 12. 2018 17:57

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková v rozhovoru s Martinem Veselovským na DVtv.cz mimo jiné zmínila protestsongy. Další podle ní už nemá smysl, protože by jen prohluboval rozdělení společnosti.

Jsme v pr*eli, zvolili jsme je sami, zpívala o politice. Dnes zpěvačka nabádá k pochopení
Foto: youtube.cz
Popisek: Zpěvák David Koller a herečka Barbora Poláková v klipu Sami
reklama

Song Nafrněná má 36 milionů zhlédnutí na YouTube, jak zpěvačka potvrdila, byl to pro ni přelom. „Spoustu se toho stalo. Třeba jsem byla v pátém měsíci a mám dvě děťátka,“ řekla s úsměvem Poláková. „Bylo to překvapující, že to udělalo tak velký úspěch. I to natáčení, ten scénář,“ zmínila Poláková. 

Anketa

Myslíte, že se v roce 2019 budeme mít lépe než v tomto končícím roce?

23%
77%
hlasovalo: 18936 lidí

Video najdete ZDE.

Politické strany jsou mafiánský systém, tvrdili s vážnou tváří v protestsongu zpěváci David Koller a Barbora Poláková. Podle nich prý „jsme v prdeli a můžem si za to sami“. Protestong Sami vznikl v roce 2012. „Bylo to jako protestong nazýváno,“ poznamenala k tomu Poláková.

„Jsme v pr*eli a můžem si za to sami. Jsme v pr*eli, zvolili jsme je sami. Jsme sami a psi hrají, kdo s koho. Jsme sami a frustrace je z toho. Jsme sami. Rozkrádaj naši zemi. Jsme sami a panduři se tlemí. Jsme sami a cesta tudy není, dokud vládnou morálně pokroucení. Klíče měly smysl a furt jsme na to hrdí, ty klíče byly od basy a tam vás dáme. Politický strany jsou mafiánský systém. Prachy až na prvním místě... to může říct jen kre*én. Jsme sami a nevíme, komu tu vlastně rozbít huby. Nejsme v pr*eli a změníme to sami. Nejsme idioti, co jen čumí, nadávaj a platí,“ zpívali tehdy s kamennou tváří Koller a Poláková. Herečka Barbora Poláková také vešla ve známost tím, že ztvárnila poslankyni Kristýnu Kočí v satirické divadelní hře Blonďatá bestie.

A proč od té doby žádný takový nevznikl? „My jsme se vlastně s Davidem teď potkali a dlouho jsme si povídali o tom, že bychom udělali něco dalšího. Až jsme zjistili, že jsme z toho všeho tak smutní, že je všechno tak komplikovaný, že už jako kdybychom nic tím nezmohli. Že vlastně jsem měla pocit takovej bojovnej,“ podotkla Poláková. „V roce 2012 jsem měla bojovný pocit. Mám pocit, že tehdy ta situace byla možná jednodušší. Možná to bylo moje vidění,“ sdělila Poláková.

„Nyní jsme s Davidem Kollerem rozebírali, co nás nejvíc štve. A zjistili jsme, že nás toho štve tolik...“ podotkla Poláková. „Mám hrozně moc pocit, že by to dál prohlubovalo rozdělení společnosti. Koho bychom tím mohli přemluvit, ať přemýšlí jinak?“ podotkla řečnicky Poláková. 

Podle ní je mnohem důležitější přiblížit se k lidem, kteří smýšlejí jinak, a pochopit je, než jim říkat, že to vidí špatně. „Na koncertech o tom protestsongu mluvím, někdy je ticho, někdy zazní potlesk,“ poznamenala Poláková. „Když je ticho, je zvláštní pocit, ale stane se. Děláme to však vždycky. Hlavní myšlenkou je, buďme spolu,“ sdělila. „Kameny nelétají, to není nic, proč by měly lítat kameny. Ani to není nějaké světomoudro nebo něco, co se snažíme říct,“ dodala. 

Závěrem se pak Poláková rozhovořila o tom, co by pro videoklip neudělala. V jednom z klipů například hraje na violoncello, ostříhala se nebo zpívala pozpátku. „Nemám hranici, co bych pro roli nebo videoklip neudělala. Když budu přesvědčená, že to má smysl. Nevím, co by mě mohlo zastavit,“ podotkla. „Možná, že bych nebyla ochotná udělat něco, že bych byla dlouho bez dětí, nebo něco, co se týká mateřství,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hořelo a až pak to bouchlo. Vrbětice: Divné FOTO. „Muničák se nepodpaluje sirkama.“

11:51 Hořelo a až pak to bouchlo. Vrbětice: Divné FOTO. „Muničák se nepodpaluje sirkama.“

Jak dokládají dobové fotografie z Vrbětic zveřejněné serverem iDnes, areál skladu 16, kde došlo v ří…