Jste Standa Gross v sukních! Karolína Peake zodpověděla vaše drsné dotazy

13. 8. 2013 10:02

Čtenáři ParlamentníchListů.cz zasypali otázkami poslankyni Karolínu Peake poté, co se rozhodla neúčastnit hlasování o důvěře vládě Jiřího Rusnoka a následně pro názorový nesoulad rezignovala na post předsedkyně strany LIDEM, kterou sama zakládala. Soudě dle odpovědí Peake konala sama za sebe a za svým rozhodnutím si stojí.

Jste Standa Gross v sukních! Karolína Peake zodpověděla vaše drsné dotazy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake ve sněmovně

Většina čtenářů ve svých dotazech vyjádřila negativní postoj k poslankyni Karolíně Peake, její straně LIDEM, případně celé pravicové vládě Petra Nečase (ODS).

Například uživatel ParlamentníchListů.cz s přezdívkou chill sice pozitivně kvituje rozhodnutí pro předčasné volby, nicméně by jej zajímalo, co za tím je. "Co vám kdo slíbil, že jste se zachovala přesně dle své ověřené praxe, tedy vrazila jste kudlu do zad spolku, kterému jste do poslední chvíle deklarovala podporu?" ptá se čtenář.

Na klokany do ZOO

A dodává: "Mě to osobně moc nepřekvapilo, jelikož kdo jednou zradil, zradí pokaždé, ale buďte 'honest', co za tím je? Dostala jste opravdu nabídku na post velvyslankyně v Austrálii? Nebo slíbené volitelné místo na kandidátce 'jakostrany' TOP 09? Přiznejte barvu! A férově!"

Karolína Peake odpověděla velmi stručně: "Dobrý den, nic zatím není. Zůstanu v Praze, klokani mi stačí v zoo," napsala s přáním hezkého dne.

I vy se ptejte Karolíny Peake:

Další čtenář pod uživatelským jménem josefus spílá Peake za to, že její proklamovaný boj s korupcí byl až příliš latentní. Dokonce ji označuje za "Standu Grosse v sukních". "Nebylo to spíš proto, že Vás vzali do vlády právě proto, že na nic nepřijdete, ani nevymyslíte, a ten boj budete vést jen pusinkou?" ptá se uštěpačně josefus. Dle jeho soudu strana LIDEM působila ve vládě jako slepé střevo - pro funkci těla není důležité, ale co naplat, jednou za čas jsou hlasy potřeba.

Poslankyně reaguje krátce a odměřeně, aniž by se snažila vůči nařčením jakkoli hájit. "Myslím, že ani nečekáte odpověď. Rádoby vtipná zpráva neodpovídá skutečnosti," stojí v odpovědi.

Podraz Peake nepřipouští

Čtenář s uživatelským jménem picka se zase ptá, zda rozhodnutí političky nepřišlo pozdě. "Myslím, že je dobře, že přišlo," reaguje pouze Peake. A druhou - vyčítavou - část dotazu nechává bez odpovědi. "Neuvědomujete si jaké hrozné činy jste napáchali na občanech schválením důchodové reformy, snížením valorizace důchodů, krácením příspěvků postiženým občanům, církevních restitucí?" ptal se čtenář picka.

Čtenář Josef 67 schválil rozhodnutí Peake nepodpořit hlasování ve prospěch "skupiny zkorumpovaných politiků", ale nechápe způsob, který zvolila. "Nevadí Vám, že jste podrazila vlastní spolustraníky ze strany LIDEM?" ptá se Josef 67.

Peake na svém kroku ale nic špatného neshledává. "Nikoho jsem nepodrazila. Jednala jsem podle svého nejlepšího přesvědčení," odpověděla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slonková na tři roky do basy? Žádná dezinformace, ale vážné tvrzení

11:17 Slonková na tři roky do basy? Žádná dezinformace, ale vážné tvrzení

Trestněprávní aspekty počínání redaktorského dua Sabina Slonková a Jiří Kubík byly doposud v českých…