Jste lačný po penězích, nařkl Grebeníček kardinála Duku

17.06.2012 6:34

Na pátečním jednání sněmovny se předseda komunistů Miroslav Grebeníček ostře navezl do kardinála Dominika Duky kvůli církevním restitucím. Podle něho je církevní hodnostář nezvykle lačný po penězích a majetku Čechů, Moravanů a Slezanů. Duka se proti výrokům ohradil slovy, že parlament začíná připomínat zasedání ÚV KSČ.

Jste lačný po penězích, nařkl Grebeníček kardinála Duku
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

"Ve své lačnosti majetku a peněz Čechů, Moravanů a Slezanů je kardinál až nezvykle tvrdý. Jako by i dnes církevní hodnostáři českým občanům svými požadavky říkali: Chceš odpuštění hříchů dědičných? Zaplať!" cituje Grebeníčka server Lidovky.cz.

Duka se proti němu ohradil slovy, že mu parlament začíná připomínat zasedání ÚV KSČ. "V 50. letech podobné projevy doprovázely stovky zatčených a mučených kněží," připomněl Duka. Kardinál už před nějakou dobou avizoval, že pokud návrh zákona o církevních restitucí neprojde, odejde ze svého úřadu.

V pátek se měla odehrát závěrečná diskuze poslanců ohledně církevních restitucí. ČSSD a KSČM ale už dopředu avizovali, že budou návrh ve stávající podobě zdržovat tak dlouho, jak jen to bude možné. Návrh tak, jak je teď, se nelíbí ani Věcem veřejným. Nejčastěji kritizovaná pasáž se týká finančního odškodnění. Protože může stát navrátit přibližně jen polovinu ze zbaveného majetku, chce církvi ztracený majetek proplatit. Jednat by se ale mělo o částku 59 miliard, což by Česká republika církvi splácela dalších 30 let. Hodnota majetku, který stát plánuje církvi vrátit, se i tak vyšplhala k 75 miliardám korun.

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…