Juncker se na nás opět naštval. Ano, kvůli uprchlíkům

22.09.2016 13:08 | Zprávy

Stalo se již zvykem, že předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker ve svých vystoupeních vzývá k solidaritě s uprchlíky a pranýřuje ty, kteří běžencům pomáhat odmítají. Nejnověji Juncker vynadal členským zemím EU za to, že nechtějí přijímat muslimské migranty.

Juncker se na nás opět naštval. Ano, kvůli uprchlíkům
Foto: juncker.epp.eu
Popisek: Jean-Claude Juncker

Šéfa Evropské komise pohoršilo, že někteří unijní členové nechtějí přijímat uprchlíky z Řecka a Itálie, které pod jejich množstvím úpí.  

Nejčastější argumenty, které vysoce postavený bruselský byrokrat slýchává, se točí kolem náboženské příslušnosti běženců. Některé členské státy totiž odmítají přijímat muslimské uprchlíky. „Jsme katolické země, nemáme místo pro muslimy,“ říkají mu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: luš

Jan Lipavský byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Proč myslíte, že by USA při snaze vyjednat mír, což se jí teda zatím absolutně nedaří, měla být povinna to řešit i s EU, která se v případě uzavření míru ukázala ještě víc neschopná než USA?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzývání Havla na půdě sněmovny. Proti Turek i Rajchl, ve hře cizí peníze

4:45 Vzývání Havla na půdě sněmovny. Proti Turek i Rajchl, ve hře cizí peníze

Za Fialovy vlády vznikl v Poslanecké sněmovně orgán, který měl prosazovat „havlovskou“ lidskoprávní …