Jurečka prošel jen o tři hlasy. Lidovecký hejtman se rozpovídal o hlavě na podnose

03.02.2024 10:40 | Monitoring

Do říjnového volebního sjezdu lidovců zbývá devět měsíců a současný předseda strany Marian Jurečka, který byl v posledních týdnech ostře kritizován v kauze vánočního večírku v době střelby na Filozofické fakultě v Praze, by měl tuto dobu využit, aby „zabral“. Strana, které podle průzkumů klesla voličská podpora pod tři procenta, by si měla udělat zase jasno v tom, jakým směrem se chce dále ubírat, uvedl v rozhovoru pro CNN Prima News hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL), který také nastínil své politické ambice.

Jurečka prošel jen o tři hlasy. Lidovecký hejtman se rozpovídal o hlavě na podnose
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Grolich

Podle Grolicha byla celostátní konference KDU-ČSL, která podpořila předsedovi strana Mariana Jurečku, aby vedl stranu a pokračoval v ministerské funkci až do volebního sjezdu, byla počátkem tvrdé vnitrostranické debaty. „Je mi jasné, že mediálně to bude spíše prezentované tak, že jsme podrželi Jurečku a jede se dál. Ale dovnitř strany je ta zpráva jasná a debata o případné změně se povede hodně intenzivně. Signál dovnitř strany je silný, i když to tak třeba veřejnost necítí,“ uvedl v rozhovoru pro CNN Prima News, že vyjádření důvěry Jurečkovi bylo velmi těsné, o tři hlasy.

„Marian Jurečka v podstatě prošel s odřenýma ušima. To si uvědomují všichni, kteří tam byli. Chápu, že pro veřejnost je signálem změny jen hlava na podnose. Víme, že vůči veřejnosti děláme klidný krok, ale dovnitř jde o silný signál,“ zopakoval.

Na otázku, zda bude na podzimním sjezdu sám usilovat o post předsedy pak Grolich uvedl:  „To teď nejsem schopen říct. Stoprocentně to ale není tak, že bych o to usiloval. Musely by nastat okolnosti, za kterých bych kandidoval. Za mě je naprostou prioritou soustředit se na krajské volby. Chci obhájit post hejtmana, máme obrovský potenciál volby vyhrát. Když se nestanu hejtmanem, přestanou o mně všichni mluvit. Pak nemá smysl uvažovat o kandidatuře na předsedu,“ řekl s tím, že krajské volby chce vyhrát, protože chce být hejtman, ne proto, že by chtěl kandidovat na předsedu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

to je jenom dobře, že prošel, jen si ho tam nechte, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepadr , 03.02.2024 16:05:03
při závěrečném účtu o to hloub padnete.

|  5 |  0

Další články z rubriky

Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

7:53 Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

Začínají se objevovat indicie ohledně konce konfliktu na Ukrajině. Putin dle svých slov věří, že na …