Jurečka vrací útok: Kalousek se bojí, že rozstřelím klientelistické sítě

14.04.2014 22:49

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) jmenoval do vedení Lesů České republiky Daniela Szóráda, dosavadního manažera společnosti IKEA. Vyvolal tím ovšem negativní reakce z řad opozice. On sám si nicméně za svým rozhodnutím stojí.

Jurečka vrací útok: Kalousek se bojí, že rozstřelím klientelistické sítě
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Marian Jurečka, 1. místopředseda KDU-ČSL a kandidát na hejtmana v Olomouckém kraji
reklama

„Očekávám poctivost a transparentnost, aby podnik fungoval čitelně a plnil funkci řádného hospodáře, aby přispěl ke stabilizaci celého lesnického a dřevozpracujícího průmyslu v ČR," nastínil své požadavky Jurečka v pořadu Události, komentáře na ČT24.

Prozradil také, že během rozhodování se nevyhnul politickým tlakům. „Dostal jsem bezpočet anonymních SMS ohledně toho, koho bych měl a neměl vybírat, a to i z řad současných vysokých politiků,“ uvedl, ale konkrétní jména odmítl prozradit.

Do užšího kola na funkci šéfa Lesů ČR vybrala výběrová komise celkem 6 kandidátů, Szórád mezi nimi ale nebyl. Do výběrového řízení ho spolu s dalším kandidátem povolal sám ministr Jurečka. Podle něj všechny kandidáty prověřila BIS, zda nemají vazby na organizovaný zločin.

Kalousek se bojí, proto šíří paniku

„Nový pan ředitel lesů byl dříve vysoce postaveným manažerem společnosti CE WOOD, což je společnost, která se snažila ze všech sil tunelovat jak Lesy ČR, tak státní rozpočet. Pan ministr Jurečka se zjevně rozhodl bez výběrového řízení jmenovat kozla zahradníkem," kritizuje jeho jmenování první místopředseda TOP 09 a poslanec Miroslav Kalousek.

„Když pan Kalousek vzbuzuje takovou paniku ohledně pana Szóráda, je pro mě jasně indikující, že má obavu, že se rozstřelí určité klientelistické sítě. Obdržel jsem od něj i určitý materiál, který měl na mě vyvinout tlak, ale nezakládá se na pravdě,“ hájil své rozhodnutí Jurečka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…