K Moravcovi dorazí premiér Sobotka. Promluví nejen o uprchlících

28. 6. 2015 6:17

Hostem nedělních Otázek Václava Moravce České televize bude premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Promluví o uprchlících mířících do Evropy, ale i o státním rozpočtu. V diskusi o běžencích budou následně pokračovat policejní prezident Tomáš tuhý a slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák. Posledním hostem bude bývalý náměstek ministra financí Andreje Babiše (ANO) Lukáš Wagenknecht.

K Moravcovi dorazí premiér Sobotka. Promluví nejen o uprchlících
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor Otázek Václav Moravec
reklama

Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) už si pochvaloval, že Česko, Slovensko, Polsko i Maďarsko ve spolupráci dosáhli toho, že přijímání uprchlíků mířících na starý kontinent se napříště nebude řídit principem povinných kvót pro jednotlivé státy, jak si přáli např. Italové, ale pouze principem dobrovolnosti.

Současně jsme se ovšem zavázali, že opravu budeme přijímat uprchlíky dobrovolně a to hned několik stovek, což především ODS označuje za prohru, protože kvóty sice zavedeny nebyly, ale uprchlíci k nám stejně dorazí. Premiér na tuto kritiku odpoledne odpoví.

Dalšími hosty budou policejní prezident Tomáš Tuhý a Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák. I oni se budou věnovat tématu migraci. Potom, co Maďarsko oznámilo, že už nápor uprchlíků nezvládá, může těžkostem čelit i Slovensko, potažmo Česká republika. Jsme na to připraveni?

Posledním hostem pořadu bude dnes již bývalý náměstek ministra financí Andreje Babiše (ANO) Lukáš Wagenknecht. Blíží se 1. červenec, den, kdy s konečnou platností začne státní správu ovlivňovat nový služební zákon. Byl snad Wagenknecht odvolán záměrně ještě před tím, že by to ztížil služební zákon.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…