K popukání. Spolek čekatelů na funkce, kterých bude ubývat. Paroubek popsal temné zítřky ČSSD a jeden už úplně zoufalý čin

11.02.2017 13:00

Expremiér Jiří Paroubek se na webu VašeVěc.cz vyjádřil ke své bývalé domovské straně – ČSSD. „Politické strany v Česku jsou opravdu k popukání. Ty tradiční politické strany jsou vlastně jakousi uzavřenou společností, jakýmsi spolkem lidí spojených krví a pověrou,“ uvedl Paroubek.

K popukání. Spolek čekatelů na funkce, kterých bude ubývat. Paroubek popsal temné zítřky ČSSD a jeden už úplně zoufalý čin
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Sociální demokracie se podle něj uzavřela. Například jeho vstup zpět do strany nepřipadá vůbec v úvahu. „A na tom se shodují v podstatě všichni,“ dodal. Lídři ČSSD tím podle něj dokumentují uzavřenost své organizace, která je tak jen spolkem čekatelů na funkce. „Těch funkcí však bude stále ubývat. A po nejbližších volbách do Poslanecké sněmovny fatálně,“ řekl. Pro sněmovní volby, pokud prý strana neprovede personální manévr, prognózuje 10 až 12 procent. 

„A podobně jsou na tom vlastně i ostatní tradiční parlamentní strany. ODS dokonce pro šedivost svých sněmovních kandidátek zvažuje úplně zoufalý čin: povolat zpět do vysoké politiky A. ‚Promopro‘ Vondru,“ dodal Jiří Paroubek. Za osvěžení kandidátek pak vnímá Starosty a nezávislé ve spojení s lidovci. 

Původní text ZDE.

Andrej Babiš pak podle bývalého premiéra narazil v krajích na meze svého růstu. „Veřejné popravování hejtmana za hnutí ANO Košty v Olomouckém kraji, probírání jeho údajného či skutečného alkoholismu a neschopnosti řídit kraj, je ukázkou toho, jak se v hnutí ANO provádí personální politika,“ uzavřel se slovy, že voliči prostě nemají ve volbách příliš vábnou nabídku a uvidíme, jaké poučení si z toho odnesou.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

18:28 „Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

Z PROFILŮ Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odpovídala čtenářům serveru ParlamentníListy…