K smrtícímu požáru vyplouvají nové informace: Pachatel zadržen, co se dělo v bytě a co našli hasiči...

09.08.2020 11:16

Za rychlé šíření požáru panelového domu v Bohumíně mohou hořlavé látky, potvrdili v neděli ráno moravskoslezští hasiči. O jaké látky se přesně jednalo, je předmětem šetření. Bohumínský místostarosta sdělil, že za tragédií zřejmě stojí rodinné spory. Podle očité svědkyně Karin Šípkové zadržela policie podezřelého ihned po příjezdu, a k zapálení bytu se „klidným hlasem“ přiznal. 

K smrtícímu požáru vyplouvají nové informace: Pachatel zadržen, co se dělo v bytě a co našli hasiči...
Foto: Repro Facebook Tomas Minarcin
Popisek: Požár domu v Bohumíně
reklama

Policie dorazila na místo tragédie podle Šípkové za dvacet minut, podezřelého po příjezdu zadržela a vyslýchala ho, zda má zapálení bytu na svědomí: „Klidným hlasem řekl, že ano. Prý to udělal jen tak. Dali mu želízka a naložili ho do auta. Proslýchá se tady, že to byly neshody,“ uvedla Šípková.

Že policie podezřelého zadržela, to České televizi potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD): „Osoba byla zadržena v bezprostředním okolí. Vypadá to, že to byl někdo z nejbližšího okolí bytu, pravděpodobně se jednalo o nějaké dlouhodobé sousedské spory. Momentálně je muž v režimu zadržení a bude vyslýchán.“

Anketa

Je pro vás podstatné, koho ve volbách podporují umělci a jiné známé osobnosti?

1%
97%
hlasovalo: 19025 lidí
Podle bohumínského místostarosty Igora Bruzla (ČSSD) předcházely tragédii rodinné problémy. „Je to náš dům a naši nájemníci, takže o nich něco víme. Bydleli tam dlouhodobě. Mám informace, že to nejsou sousedské spory, ale vyřizování nějakého spíše rodinného problému. A z drtivé většiny se nebude jednat o žádné etnikum, byli to zástupci majority,“ sdělil.

„Mělo se tam jednat o nějakou oslavu, na kterou zřejmě přišel i host, který tam asi nebyl zván, a ten se k tomu postavil, jak se k tomu postavil, je to šílené,“ doplnil Bruzl.

Zdá se, že požár založil otec muže žijícího v bytě a zřejmě zapříčinil jak smrt svého syna, tak smrt svého vnuka. Žhář měl po hádce se členy rodiny rozlít po bytě hořlavinu, zapálit ji a pak už jen odkráčel. Informoval o tom deník Právo. V bytě měla uhořet i bývalá manželka pachatele.

Nevím proč, ale od pohledu to byl takový podivín, znám ho z hospody, kam chodil,“ řekl muž, který bydlí v panelovém domě, kde hořelo.

Podle mluvčího hasičů Lukáše Poppa hasiči ukončili prohlídku místa neštěstí kolem 01:00 a v neděli pokračují. „Můžeme potvrdit, že na místě byly nalezeny stopy akcelerantu (hoření), proto takový rychlý průběh toho požáru a rychlý rozvoj. Zatím přesně nemůžeme určit, jestli to bylo na jednom místě nebo na několika místech, a ani nemůžeme určit, o jaký akcelerant se jednalo,“ uvedl Popp.

Při požáru zemřelo jedenáct lidí včetně tří dětí z jednoho bytu v 11. patře. Dalších deset lidí bylo zraněno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud nepřijmete uprchlíky dobrovolně, nastoupí povinná solidarita! Z Bruselu se valí lavina

20:18 Pokud nepřijmete uprchlíky dobrovolně, nastoupí povinná solidarita! Z Bruselu se valí lavina

Evropská komise ve středu plánuje představit plán týkající se změny evropské migrační politiky. Návr…