KSČM chce církvím zdanit finanční náhradu za nevydaný majetek

12.03.2016 16:04 | Zprávy
autor: čtk

Poslanci KSČM předložili ve Sněmovně návrh, aby finanční náhrada církvím, kterou dostávají za majetek nevydaný v církevních restitucích, podléhala zdanění. Stát by tak podle návrhu KSČM mohl ročně získat zpět asi 380 milionů korun a za celou dobu vyplácení finanční náhrady asi 11,5 miliardy ko­run.

KSČM chce církvím zdanit finanční náhradu za nevydaný majetek
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

„V zákoně o církevních restitucích je stanoveno, že církve dostávají jednak majetek a jednak finanční náhradu za nevydaný majetek. My navrhujeme změnu, aby finanční náhrada byla zdaněna aktuálním procentem zdanění,“ řekl ČTK poslanec KSČM Vladimír Koníček.

Finanční náhrada podle nynějšího zákona o daních z příjmů není předmětem daně. Její celkový objem představuje podle důvodové zprávy 59 miliard korun, od roku 2014 se ale nesplacená část náhrady zvyšuje o inflaci, aby zůstala zachována reálná hodnota ročních splátek. Předmětem daně není ani příjem z bezúplatného nabytí majetku v rámci restitucí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…