KSČM spojila zahraniční mise s podporou vlády. V ANO jsou na nohou

12.05.2018 19:15

Místopředsedu ANO Richarda Brabce překvapilo dnešní vyjádření KSČM, že nemůže podpořit vládu, která bude mít v programovém prohlášení posílení zahraničních misí. V postoji k zahraniční politice se ANO s KSČM lišilo, vyjádření KSČM ale tento rozpor dostalo do kategoričtější polohy, řekl dnes Brabec ČTK. O záležitosti podle něj budou muset jednat předsedové ANO a KSČM Andrej Babiš a Vojtěch Filip.

KSČM spojila zahraniční mise s podporou vlády. V ANO jsou na nohou
Foto: FAEI
Popisek: Richard Brabec, ministr životního prostředí

Filip dnes po jednání vedení KSČM prohlásil, že pokud by závazek k posilování zahraničních vojenských misí zůstal v programovém prohlášení případné menšinové koaliční vlády ANO a ČSSD, KSČM by ji nemohla podpořit, informovala ČTK.

Brabec uvedl, že o záležitosti zatím ví pouze z médií, KSČM dosud ANO oficiálně neinformovala. „Osobně pro mě a asi i pro kolegy je to překvapení,“ řekl. O rozdílném postoji ANO a KSČM k zahraniční politice podle něj obě strany věděly, i proto nejednaly o vládní koalici, ale pouze o toleranci vlády ze strany komunistů.

„Dnes se to dostalo do daleko kategoričtější pozice. A především je potřeba, aby si pan předseda Filip sednul s panem předsedou Babišem a ty věci si řekli, jak opravdu byly míněny,“ řekl Brabec. Podle něj je třeba zjistit, jaký je přesný rozsah toho, co KSČM vadí.

Jednání Babiše s Filipem by se podle Brabce mohlo uskutečnit v příštím týdnu. Na dohodu je ale podle místopředsedy ANO ještě čas, protože KSČM dnes oznámila, že o případné toleranci vlády rozhodne až po 15. červnu. V ten den by ČSSD měla zveřejnit výsledek vnitrostranického referenda o tom, zda do vlády s ANO vstoupí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

16:34 „Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

V Budapešti od čtvrtka již potřetí probíhá maďarská verze Konference konzervativní politické akce (C…