Kádrovákům z kulturní fronty už nikdo nevěří. Jandák chce do Senátu, aby tam byli i normální lidé. A připomněl minulost Mirky Němcové

28.09.2020 16:37 | Zprávy
autor: mp

Někdejší herec, bývalý ministr kultury a exposlanec Vítězslav Jandák se rozhodl kandidovat do Senátu. V barvách hnutí ANO. Během své předvolební kampaně ale prý často odpovídá na otázku, zda vůbec měl zapotřebí do Senátu kandidovat. Zjistil, že řada lidí považuje Senát za zbytečný. A co těmto lidem Jandák odpovídá? Nahlédněte.

Kádrovákům z kulturní fronty už nikdo nevěří. Jandák chce do Senátu, aby tam byli i normální lidé. A připomněl minulost Mirky Němcové
Foto: David Hora
Popisek: Vítězslav Jandák

Herec a bývalý poslanec Vítězslav Jandák se rozhodl kandidovat do Senátu za hnutí ANO. Už poněkolikáté změnil politický dres. Poslancem byl za ČSSD, ale před sociální demokracií hájil ještě barvy lidovců a ODS. Teď tedy vyráží do horní komory Parlamentu. Podle jeho názoru to má smysl. Skrze Senát se chce přiblížit, jak sám říká, „normálním lidem“.

„Postupně se z něho stala taková prapodivná, nemocná instituce se senátory, kteří se tváří a chovají hodně vznešeně a povzneseně. Říkám si, že neuškodí, když se v horní sněmovně miska vah nakloní trochu ve prospěch normálních lidí a zájmů téhle země. Protože nás čekají bouřlivé časy,“ napsal Jandák na sociální síti Facebook.

Poté ještě doplnil, že dostává i otázku, zda se neobává tlaku médií.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…