Kalousek: Babišova vláda je Putinova pátá kolona

11.07.2018 12:20

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se za pultík postavil a premiéra Andreje Babiše (ANO) mimo jiné otituloval jako trestně stíhaného.

Kalousek: Babišova vláda je Putinova pátá kolona
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

„Vy byste věřili osobě, která křivě přísahala na zdraví vašich dětí?“ zeptal se následně Kalousek. „Řada z vás je nyní připravena vložit důvěru takovémuto člověku k řízení této země?“ sdělil Kalousek a následně poukázal na to, že nově vznikající vláda je komunistická. 

„A jaký že to má handicap pan předseda Hamáček? Narozdíl od svých dvou kolegů nemá žádné krycí jméno,“ podotkl Kalousek a vládu nazval Putinovou kolonou. 

„Je také naprosto absurdní se domnívat, že se dočkáme objektivního vyřešení trestního stíhání,“ míní Kalousek a domnívá se, že kvůli konflktu zájmů je snižován pohled na objektivitu státního zastupitelství. 

Kalousek se následně pozastavil nad tím, že vláda plánuje deficit i pro příští rok. „K jednotlivým kapitolám programového prohlášení se jistě vyjádří řada mých kolegů, je velmi obecné, abychom ho mohli podrobně diskutovat,“ řekl. Své pak podotkl i k důchodové reformě či reformě zdravotního pojištění.

„Vláda se chystá na uplácení voličů,“ zmínil závěrem Kalousek s tím, že TOP 09 vládě důvěru nevysloví a je připravena být konstruktivní opozicí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

18:46 Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

Komentátor Viliam Buchert píše na serveru Reflex.cz, že moderátor České televize Jakub Železný píchl…