Kalousek Vondrovi: Nechal sis pod zadkem rozkrást půlku rozpočtu

12.4.2012 10:35 odp.

Nářek ministra obrany Alexandra Vondry je naprosto nemístný a za nedostatek peněz si může on sám, reaguje na stížnost svého kolegy nad rozpočtovými škrty ministr financí Miroslav Kalousek. Podle jeho slov si už v minulosti Vondra nechal peníze rozkrást a nyní si prý počíná stejně. Jeho nářek ho jen utvrdil v tom, že na obraně je třeba šetřit i nadále.

Kalousek Vondrovi: Nechal sis pod zadkem rozkrást půlku rozpočtu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

 „Tento nářek je pouze nářek nad vlastní neschopností šetřit. Rozumím tomu. Ve svém minulém vládním angažmá si pan ministr Vondra nechal rozkrást pod zadkem polovinu vlastního rozpočtu. Nemám důvod se domnívat, že na obraně si teď počíná jinak. Aspoň víme, kde škrtat,“ reagoval Miroslav Kalousek pro server iDnes.cz na stížnost ministra obrany ohledně úspor v jeho resortu.

Alexandr Vondra se nechal slyšet, že se obává, že drastické rozpočtové škrty budou mít negativní dopad na chod české armády. Oproti letošnímu rozpočtu ve výši 43,5 miliardy korun, dostane příští rok resort obrany k dispozici pouze 38,8 miliardy a pro následující rok ještě o další tři miliardy méně. Podle náčelníka generálního štábu Vlastimila Picka bude muset armáda v půlce roku udělat inventuru, která rozhodne, co všechno si do konce roku ještě bude moci dovolit.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jhe

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

14:43 Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) se na svém twitterovém profilu vyjádřil k energií …