Kalousek a Hašek se do sebe pustili v televizi. Opět šlo o Zemana

11.08.2013 13:41

Za devět dní proběhne na půdě Poslanecké sněmovny hlasování o jejím rozpuštění, nové volby by se mohly uskutečnit už v říjnu. Již nyní však jednotlivé politické strany spekulují o tom, jaký výsledek přinesou a jaká vláda se postaví do čela země. „Nebudeme strašit republiku spoluprací s TOP 09, to si vážně nedovedu představit,“ prohlásil 1. místopředseda ČSSD Michal Hašek v pořadu Otázky Václava Moravce.

Kalousek a Hašek se do sebe pustili v televizi. Opět šlo o Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda ČSSD Michal Hašek s místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem
reklama

Bývalý ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek s jeho tvrzením souhlasil. „Naše koalice není možná kvůli ideovým rozporům a úplně jiným představám o přerozdělování státního rozpočtu,“ uvedl.

Velkým důvodem, proč spolu tyto dvě strany nemohou nikdy spolupracovat, je podle Kalouska i skutečnost, že ČSSD fakticky neřídí ani její předseda Bohuslav Sobotka, ani místopředseda Hašek, ale prezident Miloš Zeman.

Hašek však toto nařčení odmítl. „My jsme rádi, že je Zeman na Hradě, ale jsme a budeme suverénní stranou,“ zdůraznil a dodal, že ve volbách lidé rozhodnou o tom, zda chtějí pokračovat v politice posledních sedmi let, nebo chtějí změnu.

„Vzpomeňme si na posledních 23 let, byla tu svoboda a nyní vidíme, že to bohužel není samozřejmost,“ odvětil mu Kalousek. A zatímco podle Haška je řešení jmen lídrů na kandidátkách věcí vnitřní diskuze ČSSD, Kalousek prozradil, že on sám bude v rámci TOP 09 navržen na jednoho z nich. „To nám dává naději na příznivé výsledky voleb,“ rýpl si s úsměvem místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …