Kalousek dostal poslední hřebíček do své politické rakve. Obeznámený poslanec odkryl jeho zoufalý pokus o záchranu

22. 5. 2017 16:09

Kalouskova TOP 09 končí, věří nezařazený poslanec Milan Šarapatka, který se dostal do sněmovny na kandidátce hnutí Úsvit Tomia Okamury. Poté, co se Okamurův klub rozpadl, je Šarapatka nezařazeným poslancem. Se svou zkušeností soudí, že TOP 09 už nevstane z popela jako bájný fénix. Posledním hřebíčkem do rakve má být ta okolnost, že se nerozpadla současná koaliční vláda.

Kalousek dostal poslední hřebíček do své politické rakve. Obeznámený poslanec odkryl jeho zoufalý pokus o záchranu
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.
reklama

Poslanec Milan Šarapatka má za to, že Miroslav Kalousek a jeho TOP 09 jsou odepsaní. Hřebíček do rakve mu prý zasadila skutečnost, že koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL stále žije.

„Byla to geniální pleticha, která mu nevyšla. Musím říci, že pana Kalouska v jistém smyslu obdivuji. V situaci, kdy se jeho TOP 09 ponořila do politické nicoty, dokázal ,rozfoukat‘ rozpory mezi hlavními členy koalice do takové míry, že hrozily reálně její rozpad a demise celé vlády. To mělo umožnit jeho partaji, aby se znovu nadechla a udržela si šanci v příštích volbách opět se dostat do parlamentu,“ poznamenal Šarapatka pro server Bleskově.cz.

Celý článek naleznete zde.

Poslanec Ivan Pilný (ANO) však tento plán rozbořil, protože je přijatelný pro všechny strany koalice a ještě je to dobrý manažer, který kdysi pečoval o českou pobočku Microsoftu, takže ví, jak se sestavuje složitý rozpočet, Kalouskovi tak prý zbyly jen oči pro pláč. Podle Šarapatky už ho nezachrání ani Dominik Feri.

„TOP 09 po 14 dnech nadějí opět propadla pod hranici volitelnosti a že k lepším preferencím jí nepomáhají již ani exhibice nejnovějšího maskota TOP 09 Feriho, který měl nahradit již poněkud vyčpělého ,knížete s čírem‘ Schwarzenberga,“ dodal Šarapatka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

15:50 Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

Tuzemská média mi připadají, jako bychom zůstali v socialismu. Jen diktát Sovětského svazu nahradil …