Kalousek je agresivní, sdělil významný muž TOP 09. A praštil členskou průkazkou

31. 3. 2016 7:05

Bývalý poslanec a místopředseda TOP 09 Pavol Lukša se rozhodl k zásadnímu politickému kroku. Opustil stranu TOP 09. A to kvůli současnému předsedovi Miroslavu Kalouskovi. Nynější starosta Čeladné, který byl jedním ze zakládajících členů, o tom informoval ve svém dopise ParlamentnímListům.cz.

Kalousek je agresivní, sdělil významný muž TOP 09. A praštil členskou průkazkou
Foto: top09.cz
Popisek: starosta Čeladné Pavol Lukša
reklama

Anketa

Poslanec Ivan Gabal chce zakazovat a mazat weby, které šíří ruskou propagandu. Souhlasíte?

4%
96%
hlasovalo: 10911 lidí

„Přestože jsem v roce 2009 spoluzakládal TOP 09, po bedlivém uvážení jsem se rozhodl s definitivní platností k 31. březnu 2016 tuto stranu opustit. Nemohu se ztotožnit s dnešní orientací politiky TOP 09 prezentovanou především Miroslavem Kalouskem,“ napsal bývalý poslanec, který s TOP 09 nesouhlasí například v otázce migrační politiky.

Podle něj obsahuje Kalouskova politika ve většině případů pouze útoky, agresivitu a nenabízí žádná řešení. „Zcela opomíjí práci ve prospěch občanů ve městech a obcích a soustředí se pouze na témata, která neřeší prakticky žádné problémy občanů, a tím se pro mě stává neakceptovatelnou,“ uzavřel.

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek odchod Lukši přivítal. „Je to od něj velmi hezké a vítám to. On se nikdy netajil svou proruskou orientací a sympatiemi k Bloku proti islámu,“ uvedl serveru Novinky.cz Kalousek. Zároveň dodal, že jej sice mrzí, že odchází zakládající člen strany, ale že skutečně docházelo k názorovým rozporům ohledně zahraniční politiky. Odmítl, že by za Lukšovým odchodem stála jeho agresivní politika. „Každý v TOP 09 ví, že ten problém je jinde,“ řekl.

Původní text ZDE.

Celé prohlášení Pavola Lukši:

Přestože jsem v roce 2009 spoluzakládal TOP 09, po bedlivém uvážení jsem se rozhodl s definitivní platností k 31. březnu 2016 tuto stranu opustit. Nemohu se ztotožnit s dnešní orientací politiky TOP 09 prezentovanou především MIroslavem Kalouskem. Ta obsahuje ve většině případů pouze útoky, agresivitu a nenabízí žádná řešení. Zcela opomíjí práci ve prospěch občanů v městech a obcích a soustředí se pouze na témata, která neřeší prakticky žádné problémy občanů, a tím se pro mě stává neakceptovatelnou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu

18:41 Nechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) natočil další „Čau lidi“. Ze všech sil propagoval aplikaci e-roušk…