Kalousek je tragikomická postava, říká Šťastný

16.11.2010 19:05

Šéf pražské ODS Boris Šťastný si novou koalici ODS a ČSSD chválí. Z negativních ohlasů si nic nedělá. Zejména výroky Miroslava Kalouska ho prý nechávají chladným.

Kalousek je tragikomická postava, říká Šťastný
reklama

"Kalousek je tragikomická postava," poznamenal Šťastný v úterních Impulsech Václava Moravce. Reagoval tak na Kalouskovu kritiku nové pražské koalice ODS a ČSSD. "Naše nová rada je transparentní, jsou tam noví lidé. Kritika není na místě. Zvlášť ne od Kalouska."

Ministr financí vyjádřil nesouhlas s koalicí, která nahrává klientelismu a podnikatelským strukturám. To se Šťastnému zdá zvlášť od něj dost ironické. "Kalousek se před několika lety snažil uzavřít koalici s ČSSD a komunisty. Lidé kolem něj mají velmi blízko k pochybným zakázkám na obraně atd. On opravdu nemá právo nás kritizovat."

S koalicí s ČSSD problém nemám

Šťastný je s koalicí spokojený. Je prý správná. Obě partaje totiž mají bohaté zkušenosti z komunální politiky a "dovedou hledat řešení ve prospěch občanů".

"Já osobně jsem přesvědčený, že obě ty dvě strany splní, co před volbami slibovaly," uvedl Šťastný a doplnil, že konečně vzniklo stabilní vedení hlavního města.

"Jsem také přesvědčený o tom, že je vedení mnohem stabilnější než s TOP 09," poznamenal na úkor vítěze pražských komunálních voleb, teď odsunutého do opozice.

Až se TOP 09 poučí, bude spolupracovat

Kalouskova strana se podle něj navíc chovala "nesportovně" a pomlouvala pražskou ODS, kde mohla. "Posílat si vzkazy po médiích, tak určitě politika vypadat nemá."

Šťastný rovněž zdůraznil, že TOP 09 nabídl "kontrolní" místo v radě, tedy post radního pro boj s korupcí. Strana to ale odmítla. "Až opadnou emoce, TOP 09 celou věc přehodnotí a nabídku přijme," podotkl. 

Čtěte:

Pražská ČSSD schválila koaliční dohodu s ODS

Kalousek označil trik pražské ODS a ČSSD za vekslácký

Nečas s koalicí ODS a ČSSD nesouhlasí. Je to prý politicky nesprávné

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

20:10 Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

„Pokud vycházím z vyjádření Pirátů z minulosti, tak riziko, že na území České republiky se bude pohy…