Kalousek se omluvil za urážky europoslanců

26.09.2011 16:47

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se omluvil za to, že europoslance ODS Hynka Fajmona a Ivo Strejčka nazval bezvýznamnými idioty. Prý se jednalo o zlá slova, která řekl pod vlivem mimořádného napětí. Kalousek ale dál odmítá nařčení, že zanedbává své povinnosti a neúčastní se zasedání Rady ministrů hospodářství a financí (Ecofin). Informuje o tom server Novinky.cz.

Kalousek se omluvil za urážky europoslanců
reklama

„V okamžiku mimořádného vypětí jsem na adresu dvou europoslanců použil výrazy, které jsem použít neměl a za jejichž vyřčení se hluboce stydím. Takové výroky skutečně nepatří ani do politiky, ani do slušné společnosti," vyjadřuje Kalousek lítost v tiskové zprávě.

„Velmi se proto všem omlouvám, trvám však na tom, že své povinnosti v Radě ministrů Evropské unie plním svědomitě," doplnil.

Kalousek se neúčastní schůzek ministrů financí EU, vadilo europoslancům

Europoslanci Fajmon a Strejček kritizovali ministra financí Kalouska za to, že se neúčastní zasedání Ecofinu a nechává se zastupovat svým náměstkem Tomášem Zídkem. Podle nich je to skandální a připomněli, že se Kalousek nezúčastnil až 40 procent zasedání ministrů financí EU.

Kalousek se proti tomu ostře ohradil a oba politiky označil za bezvýznamné idioty. Tvrdil, že důležité zasedání vynechal poprvé kvůli dokončování státního rozpočtu. 

Lidové noviny, které v pondělí se zprávou přišly, také připomněly, že Zídek nezastupoval Kalouska tak, jak měl nařízeno. Jednalo se o zavedení sankcí zemím za nadměrné dluhy a deficit. Zídek si ale za svým počínáním stojí a tvrdí, že jednal v zájmu vlády.

Související:
Jsou to zlobou nadaní idioti, počastoval Kalousek své kritiky
Napadení europoslanci mají strach z Kalouska: Snad nám taky nenafackuje 
Tady psychopat a rváč, zavolal nám Kalousek. Ať žije facka 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

15:04 Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

Jarda Jágr není zrovna nejostřejší tužka v penále, nechal se v uplynulých dnech slyšet řeporyjský st…