Kalousek se za komunistického fízla omlouvat nemusí. Němcová se poradila s právníkem a vyřkla ortel

25. 9. 2014 17:34

Podle předsedkyně mandátového výboru Miroslavy Němcové (ODS) se Miroslav Kalousek (TOP 09) nemusí omluvit poslanci KSČM Zdeňku Ondráčkovi za označení „komunistický fízl“. Informaci přinesla Česká televize. Původní usnesení mandátového a imunitního výboru, podle kterého se měl Kalousek omluvit, totiž podle Němcové nevstoupilo v platnost.

Kalousek se za komunistického fízla omlouvat nemusí. Němcová se poradila s právníkem a vyřkla ortel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslankyně za ODS Miroslava Němcová
reklama

Podle předsedkyně mandátového a imunitního výboru ale po dnešku usnesení výboru neplatí: „Podle prvního rozhovoru, který jsem měla se šéfem sněmovní legislativy, to zatím vypadá, že tím, že sněmovna nepotvrdila rozhodnutí mandátového výboru – tedy příkaz k omluvě – tak vlastně nemůže nabýt právní moci a zůstane to v podobě písemného rozhodnutí výboru, se kterým už se dál nic dít nebude,“ uvedla Němcová.

Kalouskův výrok, který projednával mandátový a imunitní výbor zněl takto: „Poslanecká sněmovna má funkci nejenom zákonodárnou, ale taky kontrolní. Vy opravdu na tu kontrolní funkci chcete rezignovat? Vy ji nechcete mít? V duchu té komunistické mlátičky, která mluvila přede mnou, u které mi je úplně jedno, jestli byla, nebo nebyla na Václavském náměstí, protože to prostě byl komunistický fízl a jeho názory nemůžu brát vážně?“

Kalousek se měl podle rozhodnutí výboru komunistickému poslanci Ondráčkovi za červnové výroky omluvit. Místopředseda TOP 09 se vzhledem k působení komunistického poslance za socialismu ale omlouvat nehodlá a proti verdiktu se odvolal. Slova jako „gestapáci“, „fízlové“ nebo „mlátičky“ se na adresu lidí, kteří před listopadem 1989 potlačovali opoziční vystoupení, běžně používala a používají, uvedl mimo jiné Kalousek.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soda Pekarové. Po jejím výstupu se Hamáček naštval stejně jako na své slavné tiskovce a lítalo to

19:39 Soda Pekarové. Po jejím výstupu se Hamáček naštval stejně jako na své slavné tiskovce a lítalo to

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se v průběhu jednání Poslanecké sněmovny rozčílila kvůli…