Kalousek sepsul Piráty, lidé jim pak začali sprostě nadávat. Prý ale nemluvil pravdu

9. 1. 2019 14:28

Miroslav Kalousek dostal vyčiněno. Tentokráte od sněmovního kolegy Mikuláše Ferjenčíka z Pirátů. Jde o církevní restituce, Ferjenčík své tvrzení o Kalouskově kreativní práci s pravdou podpořil fotografií usnesení rozpočtového výboru. Jenže škoda už se stala, na Kalouskově twitteru se na hlavy Pirátů snesla lavina nadávek.

Kalousek sepsul Piráty, lidé jim pak začali sprostě nadávat. Prý ale nemluvil pravdu
Foto: Vít Hassan
Popisek: Expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek na Národní třídě
reklama

Pirát Ferjenčík se o celou zkušenost s Miroslavem Kalouskem podělil na Facebooku. „Miroslav Kalousek zase, jak má bohužel ve zvyku, velice kreativně nakládá s pravdou,“ píše Ferjenčík na úvod a reaguje na Kalouskovo prohlášení na Twitteru. Poslanec za TOP 09 tam uvedl: „Rozpočtový výbor právě teď doporučil Sněmovně schválit komunistický návrh o ‚zdanění církevních restitucí‘. Pro hlasovaly frakce ANO, ČSSD, SPD a KSČM. Proti: ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Piráti se zdrželi. Principy právního státu jsou poplivány arogancí moci.“

Podle Ferjenčíka to ale není pravda. Rozpočtový výbor totiž o doporučení schválení zákona vůbec nehlasoval, což dokládá Ferjenčíkem přiložený zápis usnesení rozpočtového výboru. Podle Ferjenčíka výbor pouze hlasoval o stanovisku k návrhu na zamítnutí zákona a rovněž o posunutí účinnosti na rok 2021, aby měl Ústavní soud prostor zákon posoudit. „Dále přijal celkové usnesení, jež jsme nepodpořili, protože nesouhlasíme se stanoviskem výboru vůči návrhu na zamítnutí, ale zdrželi jsme se, jelikož usnesení konstatuje, co se na výboru stalo a zmocňuje zpravodaje, což je namístě provést,“ píše Ferjenčík.

Anketa

Považujete Ukrajinu za spojenecký stát?

3%
97%
hlasovalo: 10418 lidí

„Piráti návrh na dodatečné zdanění církevních restitucí nepodporují, protože vláda žádným způsobem nedoložila, že došlo k jejich předražení, a z toho vyvozujeme, že je extrémně vysoké riziko, že zákon zruší Ústavní soud,“ uvádí na závěr věci na pravou míru poslanec Pirátské strany.

Někteří lidé si už ale stihli na základě informací poskytnutých Miroslavem Kalouskem vytvořit názor. „Tak Piráti jednoznačně ukázali, co jsou zač. Kryptobolševici. Spoléhám na Ústavní soud,“ píše uživatel Yaro Hanten-Inu.

Pirátům v diskusi pod příspěvkem Miroslava Kalouska nadávají i další lidé. „Piráti jsou bolševická juniorka 21. století. Není vůbec nic, proč by se měli brát na milost,“ píše Richard Pupowski. Hana Suchopárová se alespoň těší z toho, že „…Michálek dokáže Babiše a Faltýnka tak vytočit, kromě Kalouska to snad neumí nikdo.“

Uživatel David Soukup připomněl výsledky vnitrostranického referenda Pirátů, ve kterém členové strany většinově odmítli církevní restituce danit, když se proti postavilo 57 procent hlasujících a pro pouze 25 procent.

„Tohle je ostuda a likviduje se tím důvěra v právní stát,“ míní Soukup.

„To je fakt banda kokotů,“ myslí si o Pirátech uživatel „Usměvavý Andy“.

Ať už tedy pod vlivem informací od Miroslava Kalouska, či na základě vlastní zkušenosti, mnozí z těch, kteří sledují Kalouskovy sociální sítě, hodnotí počínání Pirátů velmi negativně.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Marek Korejs
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

9:32 „Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

V dalším díle Jámy pekel se herní vývojář Daniel Vávra zaměřil na nyní nařízené ochranné pomůcky. Je…