Kalousek v řiti? Nové výsledky

21.10.2017 16:18

Po sečtení dvou třetin okrsků dál výrazně vedlo ve sněmovních volbách hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše se ziskem 31 procent hlasů. Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury mělo na druhém místě 11,3 procenta. Následovala ODS, kterou zatím volilo 10,4 procenta voličů.

Kalousek v řiti? Nové výsledky
Foto: Karel Sikora
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na Velehradě
reklama

Do dolní komory by se podle průběžných výsledků dostalo osm stran. Do hry se vrátilo hnutí Starostové a nezávislí, které opět velmi těsně překročilo pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny. TOP 09 by z dolní komory vypadla, ač její zisk mírně rostl. Aktuálně činil 4,3 procenta.

Do Sněmovny by se podle výsledků po sečtení dvou třetin okrsků dostali Piráti s 9,9 procenta hlasů. KSČM dostala 8,5 procenta, ČSSD 7,7 procenta. KDU-ČSL měla stále 5,9 procenta.

Volební účast činila 59,4 procenta, obdobně jako před čtyřmi lety.

Volby tehdy vyhrála ČSSD se ziskem 20,45 procenta hlasů před hnutím ANO s 18,65 procenta. Na třetím místě skončila KSČM, které dalo hlas 14,91 procenta voličů. TOP 09 dostala 11,99 procenta hlasů, ODS 7,72 procenta, Úsvit 6,88 procenta a KDU-ČSL 6,78 procenta. Žádné jiné uskupení by se do dolní komory nedostalo. Pirátům tehdy vhodilo hlas 2,66 procenta lidí oprávněných volit.

Hnutí SPD před čtyřmi lety nekandidovalo, jeho nynější lídr Okamura tehdy vedl Úsvit. Úsvit nezasáhl do nynějších voleb. Hnutí STAN se v minulých volbách ucházelo o hlasy voličů na kandidátkách TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už jste četli? Farmář dostává za kilogram jablek 5,50 Kč. A teď se podívejte, proč nakonec jedno kilo koupíte za desítky korun

10:06 Už jste četli? Farmář dostává za kilogram jablek 5,50 Kč. A teď se podívejte, proč nakonec jedno kilo koupíte za desítky korun

Téma zemědělství je v poslední době nejen v médiích velmi časté. Mluví se o zadržování vody v krajin…