Kamarádi z novin. Ovčáček se ostře vyjádřil ke Kundrovu úniku z tajných služeb

08.06.2020 22:36

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se v rozhovoru pro Rádio Z. Kontroverze vyjádřil k tzv. ricinové kauze, která stojí za zhoršením vztahu s Ruskou federací. Česko se podle něj těmto problémům mohlo vyvarovat. Kritizuje česká média za to, že zveřejněním a eskalací celé záležitosti zavlekla Českou republiku do ruských her, uvádí server iDNES.cz.

Kamarádi z novin. Ovčáček se ostře vyjádřil ke Kundrovu úniku z tajných služeb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hradní mluvčí Jiří Ovčáček

Informaci, že do Česka přijel agent ruských tajných služeb s jedem ricinem, kterou přinesl týdeník Respekt, označil Ovčáček za „pseudoinformaci“. „Pokud by měly tajná služba a policie možnost věc prošetřit bez jakékoliv mediální prezentace, nebyli bychom v takové situaci, v jaké jsme teď,“ uvedl hradní mluvčí.

Únik utajených a diplomatických informací do médií považuje za vážný problém: „Novináři by si informace měli především ověřit. Problém je v těch únicích, prostě není možné, když dostanu na stůl utajovanou informaci, abych ji hned zavolal kamarádovi z novin a ta informace se tam druhý den objevila. To se teď děje každý týden,“ dodal Ovčáček.

„Ruský režim tam teď může poukazovat způsobem ‚Podívejte, co dělají ti Češi. Kácí pomníky a útočí na naše diplomaty.‘ Takže my se nesmíme nechat zatáhnout do těchto ruských her, je to velmi nebezpečné,“ upozornil Ovčáček.

Česko nakonec – v reakci na vyšetřování informace o tom, že do Česka přijel agent ruských tajných služeb s jedem ricinem – vyhostilo dva ruské diplomaty.  „Zdá se, že to bylo jediné možné řešení,“ odpověděl mluvčí prezidenta Miloše Zemana na otázku, zda šlo o správný postup.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura před davy v Plzni: Z ČT na nás uslyšíte špínu. Bartošova muslimská Evropa a 100 pohlaví. EU vadí české zbraně. Akci zkusil narušit zfetovaný mladík

9:45 Okamura před davy v Plzni: Z ČT na nás uslyšíte špínu. Bartošova muslimská Evropa a 100 pohlaví. EU vadí české zbraně. Akci zkusil narušit zfetovaný mladík

Fyzickým střetem s nepřizpůsobivým občanem začal v Plzni mítink SPD. A jakoby symbolicky byl zakonče…