Kamberský z Lidovek se baví nad prezidentskou volbou. Nejlepší jsou prý ti exoti

08.07.2017 9:34

Komentátor Petr Kamberský se ve svém textu pro dnešní Lidové noviny zaměřil na nadcházející prezidentské volby. Nevšímal si však Miloše Zemana, Michala Horáčka ani Jiřího Drahoše, tedy favoritů přímé volby. Zaměřil se na méně známá jména.

Kamberský z Lidovek se baví nad prezidentskou volbou. Nejlepší jsou prý ti exoti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Pražský hrad z mostu přes Vltavu
reklama

Kamberský tak zmínil například Janu Yngland Hruškovou. Ženu, která se obává muslimů a hlásá, že nechce, aby se k nám šířil radikální islám. „Proto jsem zvedla hlavu,“ uvádí Yngland Hrušková. „Takže zatímco Miloš Zeman coby vítač migrantů a muslimofil chce roztáhnout radikální islám po celé zeměploše, navíc jistě touží oženit se s devítiletou a kamenovat nevěrnice, Jana Yngland Hrušková ‚zvedla hlavu‘ a Zemanovým plánům zabrání,“ poznamenal Kamberský s tím, že i takto vypadá báječná reality show Česko hledá prezidenta. 

„Někdy se i neexotické figury dostávají do zcela exotického kontextu, jako když se seriózní Vratislav Kulhánek objevuje coby kandidát strany ODA, kteroužto značku si zabral podnikatel Pavel Sehnal,“ zmínil Kamberský a povšiml si i strategického analytika a poradce Josefa Tomana. 

Zcela však pak podle něj utichl hlas podnikatele Igora Sládka, který varoval před třetí světovou válkou. 

„Bavit se vizitkami a citacemi pozoruhodných kandidátů lze takřka donekonečna a ještě lepší jsou jejich domácí videa. Leč krom demokratické legrace tu máme i jednu velmi vážnou zprávu. Hledáme-li důkaz, jak hluboká je krize našeho systému politických stran, pak se stačí podívat na kandidáty: není mezi nimi zatím ani jeden, jehož by navrhla některá z našich parlamentních stran či hnutí,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…