Kancléřka Merkelová dostala plaketu za zásluhy o vysídlence

30.08.2014 14:44 | Zprávy

Německý Svaz vyhnanců (BdV) dnes udělil německé kancléřce Angele Merkelové zlatou čestnou plaketu za zásluhy. Ocenil tak její roli při založení nadace Útěk, vyhnání, usmíření a při zavedení památného dne, který bude od příštího roku vždy 20. června připomínat německé poválečné vysídlence.

Kancléřka Merkelová dostala plaketu za zásluhy o vysídlence
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová

Merkelová při převzetí plakety připomněla německou vinu za vypuknutí druhé světové války i válečné zločiny nacistů. Podle ní by se ale kvůli této německé historické vině nemělo zapomínat na osud 14 milionů Němců, kteří byli po skončení války vysídleni z oblastí Pruska, Slezska a bývalého Československa, kde žili po generace jejich předci a kde se Němci podíleli na vytváření místní kultury. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: luš, čtk

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nemístný zásah do vlády? Role Pavla je jasná, říká Rajchl

4:44 Nemístný zásah do vlády? Role Pavla je jasná, říká Rajchl

Tvrdá slova na adresu prezidenta i Západu zazněla v rozhovoru předsedy strany PRO Jindřicha Rajchla …