Kandidát hnutí ANO: Nelze žít spokojeně na úkor ostatních

23.10.2013 16:49 | Zprávy

Problémem Ústeckého kraje je především bezpečnost a problémy s nepřizpůsobivými občany. Co ale slibuje pro zlepšení situace ANO a především jeden z kandidátů hnutí a dlouholetý starosta Dolní Poustevny Miroslav Jemelka? Představil i řadu dalších svých priorit a nejen to. Řeč byla i o budoucnosti strany, kdy se snažil především vyvrátit podle jeho slov tendenční paralelu hnutí s Věcmi veřejnými.

Kandidát hnutí ANO: Nelze žít spokojeně na úkor ostatních
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Dolní Poustevny a kandidát hnutí ANO Miroslav Jemelka

Problémem Ústeckého kraje je především bezpečnost a problémy s nepřizpůsobivými občany. Jak se k této problematice stavíte vy osobně, a především, co považujete za nejúčinnější řešení, které byste se případně snažil prosadit i z pozice zákonodárce?

Demokracie je jistě důležitá věc, ale bez vymahatelných pravidel (povinností) nelze některé negativní aspekty vyloučit. Myslím, že zákonná povinnost, pracovat, pro osoby vedené v evidenci na úřadech práce, by pomohla pro ty, kteří toho jsou schopni, získat nutné pracovní návyky, a odebrala čas věnovat se kriminalitě. Proč platit lidem za to, že nepracují? V případě porušení tohoto pravidla, musí nastoupit sankce, včetně trestně právní roviny.

Již páté volební období pracuji ve funkci starosty malého města a jasně vidím, že 2/3 osob vedených v evidenci ÚP jsou po celé toto období (nyní 18 let!) stále na seznamu, pracují načerno, neodvádějí daně a žijí vcelku spokojeně na úkor ostatních.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Co děláte pro zakopání příkopů vy?

Tvrdíte něco o zakopávání příkopů, ale kdo je vykopává hlubší než vy? Proč opovrhujete názory třeba i lidí, co se vás zde slušně ptají? Proč jste se neohradili, když bývalý premiér lidi urážel za jejich názory? Nebo třeba, proč o sobě tvrdí, že jste demokraté, jak kdyby ostatní nebyli? Ježková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Milion chvilek, 33,5 milionu korun. Dva účty a čarování s pojmy

20:40 Milion chvilek, 33,5 milionu korun. Dva účty a čarování s pojmy

Milionové náklady na vytváření dopadu. Výroční zprávy Milionu chvilek jsou přehlídkou kreativní prác…