Místo ministra školství se uvolní na konci června, kdy rezignuje dosavadní šéf úřadu Petr Gazdík (STAN). Odstoupit slíbil před týdnem kvůli kontaktům s podnikatelem Michalem Redlem obviněným v kauze Dozimetr. Hnutí STAN na jeho místo navrhlo svého poslance a ústavního právníka Balaše. O jeho jmenování by měli večer v Lánech jednat také Fiala s prezidentem Milošem Zemanem.
Balaš při příchodu do Strakovy akademie řekl, že se v případě nástupu do funkce bude snažit školství podporovat. „A rozvíjet, posouvat ho správným směrem,“ dodal. Balaš jako tehdejší děkan Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni umožnil studium na přelomu tisíciletí předsedovi někdejší Unie svobody Janu Rumlovi, i když nedosáhl v přijímacím řízení požadovaného počtu bodů. „Nemám se za co stydět,“ řekl dnes k případu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.
Půjdete do vlády, která nebudete chtít přijmout Euro?
V čem je pro nás obyčejné smrtelníky EURO ekonomicky výhodné? Je na tom třeba Slovensko, které ho má ekonomicky líp než bylo před jeho přijetím? Mě to teda nepřijde a nevím, co by mě jako pracujícímu člověku s podprůměrným platem, který má ale větší lidí v zemi, přineslo?
Další články z rubriky
19:46 Macinka píše do USA kvůli vraždě Kirka: Odkaz inspiroval celý svět
Světem otřásla vražda jedné z nejvýznamnějších osobností konzervativního pravicového hnutí v USA Cha…
- 16:56 Lidé v Olomouci nadšeně vítali Fialu. S Okamurou
- 15:01 Když se vzdáme benzínu, můžeme postavit nemocnice. Farského nápad je pro smích
- 17:37 Vadim Petrov: Fiala leží Čechům v žaludku víc než komunisté
- 13:00 Okamura s pilou. Jenže ono se toho na akci SPD semlelo víc
- 8:28 Lžete, sejmul Rajchl Černochovou a vytáhl na ni raketu. A nejen to