Kandidát na předsedu ČSSD Jan Jukl odmítl vstup do vlády s ANO

18. 2. 2018 15:55

Kandidát na předsedu ČSSD Jan Jukl ve svém kandidátském projevu na sjezdu strany v Hradci Králové odmítl vstup strany do vlády s Andrejem Babišem. ČSSD by se tím podle něj stala „Kosteleckými uzeninami české politiky“. ČSSD ze sebe podle Jukla, který je ředitelem městské knihovny v Poličce, musí strhnout nálepku korupce a klientelismu. Zprávu přinesla ČTK.

Kandidát na předsedu ČSSD Jan Jukl odmítl vstup do vlády s ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Strana se podle něj musí radikálně odchýlit od norem a chování, které byly založené v 90. letech v době opoziční smlouvy mezi ČSSD a ODS.

„ČSSD musí udělat radikální posun v elementární důvěryhodnosti strany,“ řekl Jukl. ČSSD, kterou budoval Miloš Zeman v 90. letech a která dokázala přesvědčit 30 procent voličů, zde již podle Jukla je, a to hnutí ANO. „Dokáže (ANO) oslovit 30 procent a pořád jí pomáhá Miloš Zeman. Jen Andrej Babiš vyměnil politické ideje za marketing,“ uvedl Jukl.

ČSSD by se podle něj měla otevřít světu a novým myšlenkám. Členy strany, kteří nebudou s výsledkem sjezdu spokojeni, vyzval k tomu, aby ze strany neodcházeli. Obrodu v ČSSD vidí v přijímání nových lidí do strany. Ti podle něj přijdou, ale jen když ČSSD nebude spojována s korupcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…