Kandidát na prezidenta Dienstbier: John postupuje skandálním způsobem

01.11.2012 19:46

Prezidentský kandidát ČSSD Jiří Dienstbier se dnes opřel do odstupujícího předsedy Věcí veřejných Radka Johna a jeho zaměstnavatele Jaromíra Soukupa. Podle místopředsedy sociální demokracie John "zcela skandálním způsobem" přijal k postu poslance ještě pozici v Soukupově vydavatelství. Aktivity mediálního magnáta by podle něj měly každého znepokojovat. O své spolupráci se Soukupem by měl promluvit i další uchazeč o Hrad Jan Fischer, dodal Dienstbier. Fischer dnes ČTK sdělili, že kandidát ČSSD hledá problémy tam, kde nejsou.

Kandidát na prezidenta Dienstbier: John postupuje skandálním způsobem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor za ČSSD Jiří Dienstbier

 

Dienstbier v prohlášení zaslaném ČTK poukázal na některé Soukupovy nedávné aktivity. Podle něj se magnát snaží získat vliv i na politické scéně. Soukup spolupracuje s Fischerem na jeho prezidentské kampani. Vlastní také televizní stanici TV Barrandov, pro kterou nově pracuje poslanec a odstupující předseda VV John.

"Je na čase, aby Jan Fischer konečně věrohodně vysvětlil charakter své spolupráce s panem Soukupem. Nevím, jak chce pan Fischer dostát svému slibu být hnací silou změny české politiky, když je tak těsně obklopen skupinami lidí, kteří se snaží ji ovládat a ničí víru občanů v demokracii," dodal Dienstbier. Soukup v minulosti spolupracoval i se sociální demokracií.

"Stejně jako v případě Radka Johna, který zcela skandálním způsobem přijal jako vrcholný ústavní činitel pozici v časopise Týden, se opět vynořuje postava Jaromíra Soukupa, který během posledních několika let jasně prokázal, že se chce stát zásadním hráčem na české politické scéně," dodal místopředseda ČSSD.

Fischer Dienstbierovu kritiku odmítá

"Pan Dienstbier zvolil agresivní osobní styl kampaně, hledá problémy tam, kde nejsou, a já k tomu nebudu přispívat," sdělil ČTK Fischer. Odmítl také Dienstbierovo tvrzení, že odmítl podepsat jeho etický kodex pro vedení volební kampaně před prezidentskou volbou. "Omezím se jen na poznámku, že jsem v reakci na návrh etického kodexu pro prezidentskou kampaň, který mi pan Dienstbier zaslal, navrhl zpřísnit ty jeho části, které se týkají finančních prostředků, z nichž je kampaň placena. S touto podmínkou jsem připraven ke kodexu připojit svůj podpis," uvedl Fischer.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem, čtk

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Parkování v Praze

Vážený pane Hřibe, je možné se zaměřit na výstavbu parkovacích domů v Praze? Situace ohledně parkování je žalostná. Omezení vozidel není řešením, jelikož se bavíme o provozu, ale nikoliv o umístění stojících vozidel. Osobně jezdím s vozem 1x za týden či čtrnáct dní a to mimo Prahu, avšak téměř po...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

15:00 „Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

Tanky od Západu Ukrajina dostane. Jak vojenští experti podotýkají, nebude to ovšem bez problémů, už …