Kandidujte, ale za své. ODS svému kandidátovi kampaň neproplatí

23.02.2012 10:57

ODS přemýšlí v souvislosti s přímou volbou prezidenta o třech jménech svých kandidátů - o šéfce sněmovny Miroslavě Němcové, místopředsedovi Senátu Přemyslu Sobotkovi a europoslanci Evženu Tošenovskému. Co se financí týče, bude zřejmě partaj skoupá, svému kandidátovi nejspíš na předvolební kampaň nepřispěje.

Kandidujte, ale za své. ODS svému kandidátovi kampaň neproplatí
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Přemysl Sobotka

Pokud prý strana něco přeci jen přispěje, rozhodně nepůjde o desítky milionů, které jsou k úspěchu v přímé volbě potřeba. Důvodem je zřejmě "vysypaná kasa", která zbyla po volbách. "Předpokládá se, že za pravicovou stranu typu ODS bude kandidovat taková osobnost, která si co možná v největší míře dokáže materiálně i organizačně zabezpečit prezidentskou kampaň," řekl MF Dnes místopředseda Pavel Blažek.

"Je evidentní, že náš kandidát si bude muset něco odpracovat i sehnat peníze," potvrdil také ministr obrany a místopředseda ODS Alexandr Vondra. Zda ODS nakonec přeci něco přispěje, není jasné.

Sami kandidáti zřejmě o situaci nevědí, resp. alespoň Přemysl Sobotka se údivu neubránil. "Nedovedu si představit, že by si jakýkoliv kandidát sám sehnal miliony," podotkl. "Proč by někdo kandidoval za stranu, která ho nepodporuje?" Ostatní možní kandidáti se k věci nevyjádřili, pořád totiž prý čekají, jaké budou konkrétní podmínky přímé volby prezidenta a také koho z nich jejich strana nakonec nominuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražská demonstrace, jakou svět neviděl. Přitomní byli dva lidé

11:59 Pražská demonstrace, jakou svět neviděl. Přitomní byli dva lidé

Nově vzniklý spolek ZHOTOVEN, o kterém jsme Vás již informovali, a který je zřejmě napojen na franco…