Kanonáda kolem nebezpečného masa. EU a Polsko dostaly pořádně za uši. Zato české maso...

06.02.2019 20:36

Předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů Bohumír Dufek ve Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu promluvil o nebezpečném polském mase, které bylo v některých restauracích vydáno za maso argentinské. Host se zastal ministra zemědělství za ČSSD Miroslava Tomana. Zato Polákům dal pořádně za uši.

Kanonáda kolem nebezpečného masa. EU a Polsko dostaly pořádně za uši. Zato české maso...
Foto: hns
Popisek: Bohumír Dufek v půlnočním rozhovoru

„Přijatá opatření jsou dostatečná... V Polsku došlo k závažnému pochybení a mělo by se přísně potrestat,“ prohlásil hned v úvodu rozhovoru. Pověst polských producentů potravin teď není nejlepší a tamní producenti si za to prý mohou sami. Stačí si vzpomenout, že to není první kauza se závadovými potravinami. Vždyť se v minulosti v polských potravinách našla i posypová sůl. „Problém u toho Polska je, že těch pochybení je nějak moc,“ pokračoval v kanonádě Dufek.

Anketa

Babiš a Schillerová navrhli propustit 10% všech úředníků. Je to dobrý nápad?

97%
3%
hlasovalo: 9400 lidí

Německý trh je ještě větší a zdaleka se nedá říct, že by se tam podobné aféry objevily tak často. Polské maso není podle Dufka úplně nejlepší. Na trh prý nemá být puštěno maso se stopami antibiotik, nebo dokonce se stopami nebezpečných bakterií.

Dufek věří, že v Česku funguje kontrola potravin lépe. „Věřím tomu, že u nás by se nenašel tak nepoctivý podnikatel, že by dal takové maso na trh,“ prohlásil na rozhlasových vlnách. O to víc ho překvapilo, že některé české restaurace vydávaly polské maso za maso argentinské. „Měly by za to být tvrdě potrestány,“ pravil rozhořčený Dufek s tím, že by očekával i zásah finanční správy, protože je otázka, jak bylo polské maso zaznamenáno v EET.

Fotogalerie: - Vládní boj se suchem

Jednání Národní koalice pro boj se suchem
Novinářské atrium na úřadě vlády
Jednání Národní koalice pro boj se suchem
Premiér Andrej Babiš
Jednání Národní koalice pro boj se suchem
Jednání Národní koalice pro boj se suchem

Dufek je navíc přesvědčen, že ve velkých zemědělských podnicích, kterých je v Česku celá řada, funguje kontrola důsledněji než v malých rodinných firmách. Ve velké firmě by si podle Dufka nikdo nedovolil zapínat linku v noci a načerno tu porážet zvířata. Tohle se prý stane spíš v menších firmách.

Pár ran schytala i EU. Dufek má za to, že by celá Unie měla zpřísnit své kontroly u všech potravin a řešit tuto tázku opravdu důsledně. „Já vám připomenu takovou maličkost, že my vozíme potraviny z jednoho konce EU na druhý a říkáme, že přitom šetříme životní prostředí. Tak mě by zajímala uhlíková stopa takového kamionu, který jede ze Španělska do Česka,“ kroutil hlavou Dufek.

Nakonec vyzval posluchače, aby kupovali české hovězí, protože je velmi kvalitní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

20:14 „Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

Václav Klaus mladší se dnes stal terčem verbálních útoků, když šel uctít památku padlých na Národní …