Předseda Ekumenické rady církví Daniel Fajfr uvedl, že armáda a bible mají mnoho společného - především to, že vyřčené slovo platí. „Organizace armády je založená na autoritě slova, moci slova, platilo to v dobách biblických i dnes," řekl. Bible je podle něj slovem, které člověka nejen inspiruje, ale také se děje. Vojenskému vydání bible popřál, aby své čtenáře povzbudila, dodala jim odvahu, inspiraci k hrdinským činům, ale aby je také dokázala varovat před nebezpečími.
Armáda čelila kritice za to, že současné vydání pořídila bez výběrového řízení za 1,8 milionu korun
Před samotným požehnáním bible se přítomní pomodlili za rodiny vojáků, které musejí strpět odloučení a někdy i jejich oběť nejvyšší, a také za země, které hrůzy války i dnes zažívají. „Chtěl bych vyjádřit naději, že na Ukrajině k válečným bojům nedojde. Tato skupina zemí mezi Ruskem a námi prošla hrůzami druhé světové války i pozdější totalitou. Když se budeme držet bible, Izaiášovo proroctví o míru se opravdu naskýtá, jak na východě Evropy, tak především na Blízkém východě. Bible na rozdíl od mnoha jiných knih nevnímá válku jako přínos, je výzvou k míru," řekl ČTK kardinál Duka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp