Kardinál Vlk podpořil Peake ve snaze odtrhout se od Věcí veřejných

24.04.2012 13:29

Bývalý primas a současný český kardinál Miloslav Vlk podpořil vicepremiérku Karolínu Peake v její snaze odtrhnout se od Věcí veřejných a vlivu Víta Bárty. Informuje o tom server Novinky.cz.

Kardinál Vlk podpořil Peake ve snaze odtrhout se od Věcí veřejných
Foto: kardinal.cz
Popisek: Kardinál Miloslav Vlk
reklama

Vlk prohlásil, že současná vleklá krize dosahuje už poněkolikáté svého vrcholu. To, podle něj, „nás mnohé vede k reflexi kořenů, co bylo a je příčinou tohoto politického marasmu, toho hrubě morálně a kriminálně špatného chování těch, kteří jsou zvláštní reprezentací společnosti a očekává se od nich také určitá 'morální' reprezentace“.

Karolína Peake má mandát. Ne Bárta se svými lžemi a podvody

Podle Vlka by měli voliči ve volbách přihlížet k morálnímu profilu politika. Jinak se může stát, že by dávali politický mandát  morálně špatnému jednání, uvádí server Novinky.cz.

Od jednoho komentátora zaznělo, že Peake nemá ke svému kroku mandát od voličů. To podle Vlka nepřímo znamená, že mandát dostal Vít Bárta a spol. Ke svým podvodům, úplatkům, lžím a skandálům. „Jestliže se Peake distancovala od Bártova chování, protože s takovým jednáním nesouhlasí, je svými postoji daleko blíže politickému mandátu, který sama dostala, než Vít Bárta se svými podvody, úplatky a lží,“ zamyslel se Vlk na svých webových stránkách.

Karolína Peake je tedy zcela v linii toho, co chtěli voliči VV, a ke svým krokům má podle kardinála Vlka mandát.

Kardinál Vlk odešel z čela české katolické církve před dvěma lety. Tehdy prohlásil, že by se církev měla více zajímat o politiku, o dobro obce, města, společnosti. Také řekl, že taková politika se týká všech a nerozděluje. Během svého aktivního působení se ovšem k politice příliš často nevyjadřoval.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …