Karel Šíp a známý herec si dělali srandu ze Zemana a Schwarzenberga. Pohleďte

18.01.2016 11:40

Moderátor Karel Šíp v rozhovoru s hercem Ladislavem Frejem v pořadu Všechnopárty, který vysílá Česká televize, zabrousil i do roviny politické. Dělali si šprťouchlata z vady řeči někdejšího prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga. Jejich ostrovtipu neunikla ani současná hlava státu Miloš Zeman.

Karel Šíp a známý herec si dělali srandu ze Zemana a Schwarzenberga. Pohleďte
Foto: ČT
Popisek: Karel Šíp

Anketa

Kterého intelektuála máte nejraději? (Obnovené hlasování, spuštěno 19.4.)

hlasovalo: 6680 lidí

Začalo to nevinně. Frej moderátorovi vyprávěl, že v Brně vystudoval JAMU a teď tam pojede, aby nastudoval hru Králova řeč, která vychází ze stejnojmenného zahraničního filmu. Ve stručnosti, snímek pojednává o britském panovníkovi a otci současné královny Jiřím VI., který celý život trpí vadou řeči. Když má však stanout v čele království, musí se koktání zbavit, což se mu nakonec s pomocí australského logopeda povede. 

Frej ve hře ztvárňuje logopeda a v pořadu, který běží každý pátek na České televizi, pozval diváky na premiéru. „A hlavně chci pozvat pana Karla Schwarzenberga,“ pronesl s vážnou tváří Frej, čímž rozesmál diváky a zaskočil moderátora pořadu. „To naprosto vážně, bez ironie,“ doplnil.

Šíp navázal konstatováním, že by měli vytvořit dvě verze pozvánky, načež publikum znovu vybuchlo smíchy. „Já vám to vysvětlím, ono už je po volbách, víte?“ obrátil se na herce, který se tvářil překvapeně. „Mně to nikdo neřekl, já to prošvih,“ rozhodil Frej. „A ježiš, mně to nedošlo, promiňte, vodpusťte mi to, ježišmarjá,“ kál se herec za burácení publika.

Šíp si nenechal ujít příležitost a prohlásil, že by měli udělat dvě pozvánky – jednu pro stávajícího prezidenta Miloše Zemana a druhou verzi pro neúspěšného kandidáta Karla Schwarzenberga. To však Frej odmítl s tím, že chce pozvat akorát prezidenta. „Když odsud zvete prezidenta, možná že přijede a bude vás tam objímat jako stromy,“ tyl Šíp dále z tématu narážkou na Zemanův volební spot, v němž objímal stromy, čímž opět naprosto rozsekal publikum. „Né,“ otřásl se Frej a dodal: „Ono by opadalo jehličí.“

Moderátor posléze podotkl, že by toho už nechal. Frej však ještě neměl dost. „I když ten druhej by taky mohl k logopedovi,“ prohlásil herec a začal předvádět Miloše Zemana. „Já jsem háklivej na dikci,“ zdůraznil se zvednutým ukazováčkem.

„Ta Králova řeč může být hezkým představením, jak o tom hezky vyprávíte. Dalo by se říct, že zvete všechny diváky?“ otázal se Šíp na závěr herce. „Všechny koktající diváky,“ zahlásil Frej.

Pořad ke shlédnutí ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

6:57 „Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

Prezident Miloš Zeman se po svém znovuzvolení rozhodl dát premiérovi v demisi Andreji Babišovi hodně…