Dlouhodobá nespokojenost s pirátským vedením Prahy, údajně amatérským přístupem k vedení města, neprofesionalita či potlačování automobilistů na úkor cyklistů, novátorský přístup k osobnímu vlastnictví v podobě návrhů udělat z WC v restauracích de facto veřejné záchodky nebo finálně korupční kauza a organizovaná zločinecká skupina napojená na městský dopravní podnik. Tolik nejznámější témata kritiky současného vedení české metropole nejen ze strany opozičních zastupitelů v hlavním městě, ale i nemalé části Pražanů.
Počátkem letních prázdnin mediálně dost utichla kauza Dozimetr, jak policisté krycím jménem sami označili případ korupce na pražském magistrátu a v dopravním podniku.
Vedení Prahy je kritizováno, že před zločineckým jednáním ve vlastní koalici strkalo hlavu do písku a dnes se nad vším snaží umýt ruce. Především náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) je terčem kritiky z mnoha stran. Dopravní podnik (DPP) totiž spadá do jeho gesce a sám s obviněným politikem Hlubučkem a údajnými kumpány zločinecké skupiny seděl v dozorčí radě DPP a nechal si městskou firmu de facto rozkrádat pod rukama.
Scheinherr se po policejním zatýkání a mediální prezentaci celé kauzy tvářil, že naopak jeho zásluhou se na vše přišlo, protože před dvěma lety podal trestní oznámení a celou dobu spolupracoval s policií, čímž k dopadení zločinců přispěl. Má to jeden velký háček. Státní zastupitelství odmítlo, že by Scheinherr s policisty spolupracoval, a rozbilo tak celou jeho argumentaci. S informací přišel server Info.cz. Dál se však nedělo nic, aspoň veřejně. Mezi pražskými politiky vzbudila informace mimořádný zájem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka