Úvodem Bagge hovořil o tom, jak NÚKIB plánuje vybudovat další obdobné pozice ve světě. „Nemohu ale nyní říci, kdy a kde se tak stane. Pokusím se ale odpovědět nepřímo. Jedním z důvodů, proč jsme si vybrali USA a Izrael, je také to, že patří mezi státy, které nejvíce čelí kybernetickým útokům. Chceme mít informace z první ruky. Incidenty, jež se tam odehrají, jsou jaksi předvojem toho, co se odehraje v širším kyberprostoru. Když máme přístup k partnerům v daném regionu, jsme schopni zjistit přesné technické detaily a můžeme například varovat subjekty, na které dopadá český zákon o kybernetické bezpečnosti,“ zmínil a rozhovořil se následně o tom, jak zafungoval přenos informací mezi Českem a USA po loňském varování před riziky spojenými s užíváním technologií Huawei a ZTE.
Uvedl, že Američané dopředu o varování nevěděli, a on tak musel i mezi svátky jednat se zástupci ministerstva pro vnitřní bezpečnost, národní bezpečnostní radou a ministerstvem zahraničních věcí USA. „Všem jsem vysvětloval, proč jsme varování vydali. Začali se podrobněji doptávat, jaký je zákonný rámec, podle kterého jsme postupovali. Varování v nich vzbudilo mnohem větší zájem o nás,“ zmínil Bagge.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef