Kauza hrabivý Pelta: Nový vývoj. Již se to dotýká i Bohuslava Sobotky

12.06.2017 8:08

Kromě výhod pro exšéfa fotbalové asociace Miroslava Peltu mohlo o rozdělování sportovních dotací rozhodovat i politické zadání. O tomto podezření informuje dnešní vydání MF Dnes.

Kauza hrabivý Pelta: Nový vývoj. Již se to dotýká i Bohuslava Sobotky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Pelta

V obvinění Miroslava Pelty a někdejší náměstkyně Ministerstva školství Simony Kratochvílové stojí, že finanční podpora projektů nebyla rozdělována podle splnění předepsaných kritérií, ale podle politického zadání. Záleželo pak i na přínosu, které poskytnutí dotace přineslo. 

MF Dnes pak uvedla, že peníze mířily například do školy, kam chodila ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD), do společnosti, která sponzoruje Peltův klub, i do Slavkova u Brna, odkud je premiér Bohuslav Sobotka. Hovoří se i o jménu Sobotkova bývalého asistenta Romana Hanáka. Jména straníků ČSSD Karla Březiny, ministra Jana Chvojky či Miroslava Jansty figurují i v odposlechnutých rozhovorech, jež přinesl server Seznam Zprávy. Zaznívají však i jména politiků ANO. 

Anketa

Je dobře, že platí zákaz kouření tak, jak byl schválen?

hlasovalo: 6291 lidí

Původní text ZDE

Hanák podle MF Dnes například do výběrové komise doporučil jednu úředníci Jihomoravského kraje. Ta se však Peltovi ani Kratochvílové podle odposlechů nelíbila, a tak ji chtěli dát nevýznamné hodnoticí kritérium. Mezi obviněnými nefiguruje ani Hanák. Odmítá, že by se sám v celé věci nějak angažoval. Brání se také  i oba obvinění – Pelta i Kratochvílová. Pelta tvrdí, že jen lobboval za peníze pro celý sport.

MF Dnes pak obsáhle informuje o společnosti Prostavby, jež byla zhotovitelem stadionu. Ta totiž figuruje i v dalším dotačním průšvihu ve Znojmě. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

4:34 Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

„Vzniká vláda, která když se dožije dvou let, bude ráda. Proč? Jdou do vlády v nejhorší situaci od r…