Kavárna ve varu z Klause. Dovolil si netleskat! Už si z nich utahují

10.03.2023 9:25 | Ze sítí

Tleskal, nebo netleskal Václav Klaus novému prezidentovi Petru Pavlovi? A pokud ano, byla intenzita jeho potlesku dostatečná? To je jedna z věcí, které plní veřejný prostor po včerejším nástupu nového prezidenta do funkce. V souvislosti s tím jsou zmiňovány podobnosti s dobami hlubokého socialismu, kdy byla intenzita a radost z potlesku důležitým hodnotícím kritériem. Vyjádřil se i čtrnáctiletý liberální pravičák.

Kavárna ve varu z Klause. Dovolil si netleskat! Už si z nich utahují
Foto: Screen Twitter
Popisek: Netleskající Václav Klaus

„Netleskat je zlé, to si nikdo nedovolil, ale tleskat vlažně a málo, to je obrovský problém,“ upozornil na svém Twitteru na fakt, kterého si začala všímat téměř všechna média v zemi, šéf Pražské strojírny Robert Masarovič (ANO) a pokračoval v ironickém duchu dál.

„Nové brigády eurosocialistické práce detailně studují videozáznam inaugurace a rozesílají orgánům a organizacím vlažně tleskající jedince s návrhy na vyhození z práce a povinnou převýchovu. A to je už skvělé a progresivní,“ uzavřel svůj tweet odkazem na prvky, které se podle něj z dob socialismu transformovaly do současnosti.

Faktem je, že velmi vlažným, až mizivým Klausovým potleskem na včerejší inauguraci nového prezidenta se zabývalo velké množství novinářů, za všechny lze jmenovat šéfredaktora zpravodajského serveru Seznam Zprávy Jakuba Štose. Ten video s netleskajícím Václavem Klausem vložil na svůj Twitter a okomentoval ho slovy: Václav Klaus a jeho „aplaus“.

Dění na Pražském hradě v souvislosti s netleskajícím Václavem Klausem ale nekomentovala jen média, sociální síť Twitter zaplnily i komentáře občanů.

„Po 20 letech se na Hrad vrací slušnost, pokora a důstojnost. Btw, Klaus je větší buran než Zeman. Klaus při příchodu pana prezidenta ani netleskal,“ zhodnotil chování exprezidentů Pavel Kryl, podle údajů, které má na svém profilu společně s vlajkou Ukrajiny a EU, liberální pravičák, který je pro EU i NATO a je mu 14 let.

„Debil Klaus netleskal ani po projevu a to aplaudoval celý sál,“ urazila zase bývalého prezidenta pediatrička, maminka a milovnice koní Sylva Šebková.

Ta svoji reakci připojila pod příspěvek, který kritizoval další z těch, kteří byli přistiženi, že netleskají, a sice poslankyni za hnutí ANO Jaroslavu Pokornou Jermanovou.

„To si na sebe vezmeš zářivou barvu, abys byla co nejvíce vidět... a pak se tváříš jak půl prdele za stromem a nezatleskáš... Tos to prézovi fakt nandala! Flus na vás sektáři nevychovaní...“ stálo v textu, který upozornil jak na Jermanovou, tak na její kolegy z hnutí ANO Juchelku a Malou.

Pozornosti diskutérů ale neušel ani jejich předseda Andrej Babiš. Fotografii s jeho příchodem na inauguraci okomentoval další diskutující slovy:

„Sám, ruku v kapse, žvejkačku v hubě, nasraný výraz. Den jako korálek.“

Vraťme se ale k Václavu Klausovi a novinářům, kteří psali o jeho reakci během inaugurace.

„Možná se mýlím, ale Václav Klaus nevypadal úplně spokojeně,“ přilil olej do ohně s trochou humoru komentátor Seznam Zpráv Jindřich Šídlo.

„Netleskal ani po projevu. Slaboch a egoista,“ dostalo se mu odpovědi.

Jiného názoru byl ale parodický Institut Václava Klause, který vlažný potlesk svého zakladatele popsal jako chladnokrevně odbojný.

„Chladnokrevně odbojný nepotlesk, který je v dnešní době nastupující totality důkazem nesmírné statečnosti pana profesora,“ tak zněla přesně slova, která parodický účet použil.

Václav Klaus našel ale zastání i mezi zakládajícími členy ODS.

„Václav Klaus projevu netleskal. Zřejmě byl v sále jedním z mála majitelů zdravého rozumu,“ napsal Petr Paulczyňski, který ale později svoji původní informaci ještě korigoval.

„Tak jsem se dočetl, že Václav Klaus tleskal nějak vlažně. No to má kliku, že už je v důchodu. Protože jinak by ho ti naši demokrati vyhodili ze zaměstnání. Protože tleskat se musí správně a progresivně,“ narážel i bývalý „ódeesák“ na dobu hlubokého socialismu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: MaA

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak to je už skoro jak za Hitlera., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseProstěj , 10.03.2023 19:10:03
Tenkrát jsi nezatleskal Hitlerovi a šel jsi do koncentráku. Dnes nezatleskáš hradnímu šaškovi a máš velké problémy. Vyhodí tě z práce, přijde na tebe fůra trestních oznámení a tvé rodině udělají peklo. Nezbyde ti než požádat o politický azyl v Rusku.

|  7 |  0

Další články z rubriky

Babiš: „Konečná a ten Turek.“ „Máme plán. Ukážeme ho.“

8:47 Babiš: „Konečná a ten Turek.“ „Máme plán. Ukážeme ho.“

Konečná a Filip Turek, s nimi se dá alespoň bavit, řekl na předvolební akci lídr ANO Andrej Babiš. H…