Kavárna ve varu z Klause. Dovolil si netleskat! Už si z nich utahují

10.03.2023 9:25 | Ze sítí

Tleskal, nebo netleskal Václav Klaus novému prezidentovi Petru Pavlovi? A pokud ano, byla intenzita jeho potlesku dostatečná? To je jedna z věcí, které plní veřejný prostor po včerejším nástupu nového prezidenta do funkce. V souvislosti s tím jsou zmiňovány podobnosti s dobami hlubokého socialismu, kdy byla intenzita a radost z potlesku důležitým hodnotícím kritériem. Vyjádřil se i čtrnáctiletý liberální pravičák.

Kavárna ve varu z Klause. Dovolil si netleskat! Už si z nich utahují
Foto: Screen Twitter
Popisek: Netleskající Václav Klaus

„Netleskat je zlé, to si nikdo nedovolil, ale tleskat vlažně a málo, to je obrovský problém,“ upozornil na svém Twitteru na fakt, kterého si začala všímat téměř všechna média v zemi, šéf Pražské strojírny Robert Masarovič (ANO) a pokračoval v ironickém duchu dál.

„Nové brigády eurosocialistické práce detailně studují videozáznam inaugurace a rozesílají orgánům a organizacím vlažně tleskající jedince s návrhy na vyhození z práce a povinnou převýchovu. A to je už skvělé a progresivní,“ uzavřel svůj tweet odkazem na prvky, které se podle něj z dob socialismu transformovaly do současnosti.

Faktem je, že velmi vlažným, až mizivým Klausovým potleskem na včerejší inauguraci nového prezidenta se zabývalo velké množství novinářů, za všechny lze jmenovat šéfredaktora zpravodajského serveru Seznam Zprávy Jakuba Štose. Ten video s netleskajícím Václavem Klausem vložil na svůj Twitter a okomentoval ho slovy: Václav Klaus a jeho „aplaus“.

Dění na Pražském hradě v souvislosti s netleskajícím Václavem Klausem ale nekomentovala jen média, sociální síť Twitter zaplnily i komentáře občanů.

„Po 20 letech se na Hrad vrací slušnost, pokora a důstojnost. Btw, Klaus je větší buran než Zeman. Klaus při příchodu pana prezidenta ani netleskal,“ zhodnotil chování exprezidentů Pavel Kryl, podle údajů, které má na svém profilu společně s vlajkou Ukrajiny a EU, liberální pravičák, který je pro EU i NATO a je mu 14 let.

„Debil Klaus netleskal ani po projevu a to aplaudoval celý sál,“ urazila zase bývalého prezidenta pediatrička, maminka a milovnice koní Sylva Šebková.

Ta svoji reakci připojila pod příspěvek, který kritizoval další z těch, kteří byli přistiženi, že netleskají, a sice poslankyni za hnutí ANO Jaroslavu Pokornou Jermanovou.

„To si na sebe vezmeš zářivou barvu, abys byla co nejvíce vidět... a pak se tváříš jak půl prdele za stromem a nezatleskáš... Tos to prézovi fakt nandala! Flus na vás sektáři nevychovaní...“ stálo v textu, který upozornil jak na Jermanovou, tak na její kolegy z hnutí ANO Juchelku a Malou.

Pozornosti diskutérů ale neušel ani jejich předseda Andrej Babiš. Fotografii s jeho příchodem na inauguraci okomentoval další diskutující slovy:

„Sám, ruku v kapse, žvejkačku v hubě, nasraný výraz. Den jako korálek.“

Vraťme se ale k Václavu Klausovi a novinářům, kteří psali o jeho reakci během inaugurace.

„Možná se mýlím, ale Václav Klaus nevypadal úplně spokojeně,“ přilil olej do ohně s trochou humoru komentátor Seznam Zpráv Jindřich Šídlo.

„Netleskal ani po projevu. Slaboch a egoista,“ dostalo se mu odpovědi.

Jiného názoru byl ale parodický Institut Václava Klause, který vlažný potlesk svého zakladatele popsal jako chladnokrevně odbojný.

„Chladnokrevně odbojný nepotlesk, který je v dnešní době nastupující totality důkazem nesmírné statečnosti pana profesora,“ tak zněla přesně slova, která parodický účet použil.

Václav Klaus našel ale zastání i mezi zakládajícími členy ODS.

„Václav Klaus projevu netleskal. Zřejmě byl v sále jedním z mála majitelů zdravého rozumu,“ napsal Petr Paulczyňski, který ale později svoji původní informaci ještě korigoval.

„Tak jsem se dočetl, že Václav Klaus tleskal nějak vlažně. No to má kliku, že už je v důchodu. Protože jinak by ho ti naši demokrati vyhodili ze zaměstnání. Protože tleskat se musí správně a progresivně,“ narážel i bývalý „ódeesák“ na dobu hlubokého socialismu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: MaA

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

To s tím porušováním slibů začínáte brzy

Před volbami jste slibovali nezvyšovat ceny MHD, teď jste u moci asi měsíc a už slib porušujete a ceny jízdenek zvyšujete. Navíc v době, kdy ceny pohoných hmot klesají. Co se teda změnilo, že jste takhle otočili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

15:00 Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

Z pádu Credit Suisse bude zřejmě profitovat největší švýcarská banka UBS. Už jen proto, že záruky po…