Každej zku*venej komouš musí viset, každej den jich pověsit nejmíň třicet! Rapper Řezník na sebe znovu upozorňuje vulgární skladbou

16.11.2017 14:31

VÍME PRVNÍ ParlamentníListy.cz zaznamenaly na novém albu rappera Martina Pohla, vystupujícího pod přezdívkou Řezník, skladbu, která se ostře vymezuje vůči KSČM. Dodejme, že problematické texty jsou s Řezníkem spojovány dlouhodobě.

Každej zku*venej komouš musí viset, každej den jich pověsit nejmíň třicet! Rapper Řezník na sebe znovu upozorňuje vulgární skladbou
Foto: Vít Hassan
Popisek: Komunistický první máj v Brně

Skladba "Každej Komouš" pochází z nové desky Strangulační Rýha. Hned v úvodu je ovšem na Youtube.com upozornění, aby posluchači "nebrali skladbu doslovně", jedná se prý o autorskou stylizaci. V textu jsou pak pasáže, jako například: „Havel byl měkkej, stejně tak jeho revoluce / všechny komunisty bych nejradši vyhnal na ulice." Refrén pak zní: "Každej zkurvenej komouš musí viset / každej den jich pověsit nejmíň třicet! / Za tyhlety štěnice já nezapálím svíce / každej večer se modlím, ať jich chcípne co nejvíce."

Pohl v textu zmiňuje také svého otce, který údajně kvůli komunistům nemohl studovat medicínu. Zdali je to fakt, nebo fabulace, se lze jen domnívat. Každopádně jeho deska byla na specializovaném serveru Bbarak ohodnocena jako nadprůměrná.

„Strangulační rýha“ je příjemná porce hnusu. Příjemná v tom, že se netlačí nic na sílu. Řezník se vyvaroval zvrácenosti, která by vypadala s odstupem času primitivně. Po letech na scéně nabídl zkušenosti a připravil desku, která ukrývá zajímavé příběhy, je vyspělá a nabízí inteligentní náhled na problémy, které nás obklopují," uvedl recenzent s přezdívkou Austy.

Připomeňme, že Pohl byl v roce 2013 vyloučen z předávání cen Český slavík Mattoni s odůvodněním, že jeho texty neodpovídají dobrým mravům a propagují násilné jednání. Mezi jeho skladbami lze najít například "Dětský Rakve", "Zoubkovou vílu", "Čaroděj Ze Země Koz" nebo píseň "Šerednej z*rd". Podle Wikipedie Pohl získal na VŠE v roce 2012 titul inženýra po obhájení diplomové práce na téma marketing v pohřebnictví.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Donutit nás k očkování? Vláda si uvědomila, co by nastalo. Policista o náladách v pozadí

4:42 Donutit nás k očkování? Vláda si uvědomila, co by nastalo. Policista o náladách v pozadí

ParlamentníListy.cz přinášely v posledních týdnech příběhy členů integrovaného záchranného systému (…