Každý bojovník IS si prý zaslouží vlastní otrokyni. Někteří z nich dokonce věří, že opakovaným znásilňováním ji přivedou blíže k Bohu

14.08.2015 17:02 | Zprávy
autor: spa

Forma propagandy a náboru Islámského státu má mnohé podoby. Jedna z těch nejhorších je čilý obchod se ženami a dívkami. Každý bojovník Islámského státu si totiž podle jeho zákonů zaslouží mít vlastní otrokyni. Někteří z nich věří, že jejím opakovaným znásilňováním ji přivedou blíže k Bohu. Informuje deník New York Times.

Každý bojovník IS si prý zaslouží vlastní otrokyni. Někteří z nich dokonce věří, že opakovaným znásilňováním ji přivedou blíže k Bohu
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Abú Bakr al-Bagdádí, vůdce Islámského státu

„Než bojovník Islámského státu znásilnil dvanáctiletou dívku, udělal si čas na to, aby jí vysvětlil, že to, co plánuje udělat, není hřích. Jelikož dívka vyznávala jiné náboženství než islám, nejenže mu Korán dává právo ji znásilnit, ještě s tím souhlasí a podporuje to, trval na svém bojovník.“ Podobné jsou příběhy mnohých žen a dívek, kterým se podařilo uprchnout ze spárů Islámského státu.

„Říkala jsem, že mě to bolí – prosím přestaň,“ říká dívka tak malá, že byste ji objali rukama kolem pasu. „Opáčil, že podle islámu je dovoleno znásilnit nevěřící. Že tím, že mě znásilní, mě příblíží k Bohu,“ tvrdí dívka, které se po 11 měsících podařilo utéct ze zajetí a nyní žije se svojí rodinou v uprchlickém táboře.“

Je to už rok, co Islámský stát „oživil otroctví jako instituci“, a zatím jsou jeho hlavními oběťmi především jezídské ženy a dívky. Jejich znásilňování a otroctví se stalo důležitou součástí celého fungování radikálního náboženského výkladu, kterého se Islámský stát drží.

S otrokyněmi se pak jedná jako se zbožím. Mají svoje sklady, svoje výlohy, svoje kontroly a přepravují je v uzavřených autobusech. Můžete je zdědit, pokud zemřete, jsou na vyhození jako zbytek vašeho majetku. Celkem unesli přes 5 000 jezídek, z čehož více než 3 000 jsou stále v zajetí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Pavel Fischer byl položen dotaz

Sankce proti Rusku

Vy opravdu vidíte v sankcích nějaký přínos proto, aby Putin válku ukončil? Já upřímně nevidím žádný. Určitě lepší něco než nic, ale myslíte, že sankce válku ukončí? Kdyby tomu tak bylo, už by přeci skončila nebo ne? A co přesně myslíte těmi bezpečnostními zárukami, které bychom měli poskytnout Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Honzo, ty už se mnou nemluvíš?“ Chaun potkal Hřebejka, pak došlo na dezoláty a zrůdy

20:34 „Honzo, ty už se mnou nemluvíš?“ Chaun potkal Hřebejka, pak došlo na dezoláty a zrůdy

Promítání snímku Velký vlastenecký výlet, který má přibližovat reakce lidí, „kteří podlehli dezinfor…