Každý říká něco jiného. Více o schůzce Bělobrádka, Mládka a mocného podnikatele

16.01.2014 10:01

Nad schůzkou dvou kandidátů na ministry s jedním z nejvýznamnějších developerů Luďkem Sekyrou v luxusní restauraci se vznáší pochybnosti. Už jen proto, že jednotliví účastníci o ní říkají každý něco jiného. Upozornil na to server Lidovky.cz.

Každý říká něco jiného. Více o schůzce Bělobrádka, Mládka a mocného podnikatele
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Luxusní italská restaurace Cantinetta Fiorentina v Praze na Starém městě byla v úterý odpoledne místem konání podivné schůzky. Pravděpodobný budoucí ministr průmyslu Jan Mládek z ČSSD a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, který se má stát ministrem bez portfeje pro vědu a výzkum, se tu při jednání potkali s podnikatelem Sekyrou.

„Řešil jsem lidoveckého náměstka na Ministerstvu průmyslu a obchodu,“ řekl serveru Mládek. A proč byl na místě i významný developer? „Pan Sekyra je od KDU-ČSL. Je na předsedovi KDU-ČSL, koho s sebou na jednání vezme.“

Bělobrádek se Sekyrou ale říkají něco jiného. „S panem Mládkem jsem měl pracovní schůzku nad náměstky na Ministerstvu průmyslu a obchodu, nad spoluprací resortu a Rady pro vědu, výzkum a inovace a nad systémem výzkumu, vývoje a inovací. Pan Sekyra nás později přišel pozdravit,“ napsal serveru Bělobrádek.  

A jak podivnou schůzku vysvětloval Sekyra? „Nebylo to plánované, spíš náhodná schůzka. Co se týká kandidátů na ministry, ti se potkávají, to je zřejmé,“ řekl serveru.

Ten také upozornil, že Sekyra v minulosti prokázal, že si umí najít cestu do nejvyšších pater politiky. „V době privatizace stavebního gigantu IPS za něj lobboval například tehdejší místopředseda ODS Ivan Langer, kolem obchodu se pohyboval i mafián František Mrázek,“ napsal server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…