Kdepak po moři, jenom po zemi. Přišel zákaz. S elektromobily jsou trable

18.02.2024 22:40 | Monitoring

Vlastníci elektromobilů, kteří by si chtěli užít krás norského pobřeží z paluby výletních lodí společnosti Havila Kystruten, mají od letošního roku smůlu. Firma provozující trajekty totiž seznala, že přeprava elektrických vozidel je až příliš riskantní, jelikož jejich případný požár posádka nedokáže bez pomoci z pevniny zvládnout. „Je to riziko, které nejsme v žádném případě ochotni podstoupit,“ uvedl generální ředitel společnosti s tím, že by při přepravě elektromobilů nemohla být zajištěna bezpečnost cestujících.

Kdepak po moři, jenom po zemi. Přišel zákaz. S elektromobily jsou trable
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Elektromobil - ilustrační foto

Norské pobřeží nabízí dechberoucí krásy. Tedy není divu, že se každoročně do této severské země vypravují tisíce lidí s cílem poznat tamní fjordy, pitoreskní rybářské vesnice či majestátní hory vystupující z moře – poznat to také z palub výletních lodí. Jednou z možností je, takovouto cestu si užít na palubě lodí společnosti Havila Kystruten, jež nabízí možnost během 12denní plavby prozkoumat až 34 přístavů a proplout z Bergenu na jihu Norska až do města Kirkenes, vzdáleného jen pár kilometrů od ruských hranic.

Trasu lze absolvovat coby zpáteční, avšak podobná cesta si přímo říká o možnost proplout jeden ze směrů na palubě lodi – a pak vše porovnat rovněž z paluby automobilu, který nabízí možnost nakouknout také do tamního vnitrozemí. Má to však háček. Od letošního roku již takovýto plán pro některé motoristy zůstane jen snem.

Zdaleka ne všichni vlastníci aut jsou totiž na palubách lodí norské společnosti vítáni. „Chcete jet dál nebo zažít více na vlastní pěst? Vezměte si na cestu vlastní auto,“ doporučuje sice přepravní firma – ale vzápětí dodává, že toto doporučení míní pouze pro lidi, kteří vlastní automobil výhradně se spalovacím motorem.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…