Kdo má rád Havla, ať raději nekliká. Čaputová dostala sodu. Ale on víc

23.01.2020 13:30

Slovenský poslanec Ľuboš Blaha (Směr-SD), nadšený stoupenec radikální levice a velký odpůrce kapitalismu, opět okomentoval veřejné dění. Prý už se těšil, jak se ze slovenské prezidentky Zuzany Čaputové stane trestně stíhaná osoba, která prý devastuje právní stát na Slovensku. O Čaputové toho napsal ještě víc a nešetřil ji. Stejně tvrdě se vymezil proti poslednímu československému prezidentovi Václavu Havlovi, kterého označil za „amerického pudlíka“.

Kdo má rád Havla, ať raději nekliká. Čaputová dostala sodu. Ale on víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Luboš Blaha, poslanec Národní rady SR
reklama

Prezidentka Slovenské republiky přijala policejního prezidenta a nejvyššího prokurátora. Slovenský poslanec Ľuboš Blaha prý už už doufal, že pánové přišli prezidentce sdělit, že je trestně stíhanou osobou. Podle jeho názoru paní prezidentka devastuje právní stát na Slovensku. Podle poslance by si trestní stíhání zasloužila za údajné zneužití pravomocí úřední osoby, kterého se měla dopustit, když se nepostavila proti Istanbulské úmluvě.

Anketa

Měl by být člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka odvolán Poslaneckou sněmovnou?

98%
2%
hlasovalo: 20443 lidí

„Parlament píská a vy skáčete, paní Čaputová – kapišto?“ oslovil svou hlavu státu zákonodárce na sociální síti Facebook. Jedním dechem dodal, že se Čaputová chová jako typický liberál, který pořád mluví o demokracii a zákonech, ale sám ignoruje vůli parlamentu.

Poznamenal také, že by raději měla odjet do USA, aby neškodila na Slovensku. „Proboha, zaplaťte jí někdo letenku do New Yorku, ať si zase udělá s rodinkou shopping day v USA, aspoň napáchá méně škody na Slovensku,“ zdůraznil Blaha.

„Naši dělníci nechtějí liberalismus, nechtějí 50 záchodů pro všechna pohlaví, která si vymyslí v Bruselu. Nechtějí adopci pro gaye, nechtějí Čaputovou. Respektujme to a bojujme za sociální stát a suverénní Slovensko,“ dodal ještě.

Stejně tvrdě se pustil i do posledního československého a prvního českého prezidenta Václava Havla. Zuzana Čaputová je prý jeho pohrobkem a jako každý Havlův pohrobek je prý odtržena od reality. Samotného Havla označil za „amerického pudlíka“.

Blaha si prý vzpomněl, jak Václav Havel, kterému poslanec říká „humanitární bombardér“, jednou označil bratislavské sídliště Petržalku za „králíkárnu“. „Typická arogance amerických pudlíků,“ konstatoval Blaha. Havel prý měl raději komunistům líbat ruce za to, že postavili tolik bytů pro rodiny. Dnes, když chcete bydlet, musíte podle Blahy platit za hypotéky bankám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Přijeď. Dálnice ti bude úzká.“ Hospody s testem: Co národ rozjel, Babiš do Čau lidi nedá

10:07 „Přijeď. Dálnice ti bude úzká.“ Hospody s testem: Co národ rozjel, Babiš do Čau lidi nedá

Zpráva o povinném testování na zahrádkách hospod v případě, že se zákazník nemůže prokázat očkováním…