Kdo nám chce brát svobody? Bude se vyhazovat ze škol za názor? Komentátor varuje

05.07.2019 8:13

Komentátor, který si říká Bratříček, na videu popsal, kde se ve společnosti berou radikálové. Jejich barva prý už není komunistická rudá nebo nacistická hnědá, jak tomu bývalo kdysi, ale nevýrazná šedá. Dnes se prý radikálové zahalují do politické hyperkorektnosti a kvót pro ženy. Podle mladého muže k nám údajně Evropská unie zavádí totalitní praktiky.

Kdo nám chce brát svobody? Bude se vyhazovat ze škol za názor? Komentátor varuje
Foto: pl
Popisek: Česká vlajka na Kampě

Mladý muž, který si říká Bratříček, na videu na serveru YouTube uznal, že lidé jsou stále vzdělanější, jenže jedním dechem doplnil, že i tak s nimi lze relativně snadno manipulovat. S lidmi lze manipulovat až tak moc, že začnou udávat a vraždit své spoluobčany. Dav takto dokázali zmanipulovat nacisté i komunisté.

Na obrany před podobnými radikálními manipulacemi máme naše státní instituce, Ústavu a Listinu základních lidských práv, které by měl respektovat každý režim, chce-li být pokládán za civilizovaný. Ale když žijeme v civilizovaném režimu příliš dlouho, tak podle Bratříčka zapomínáme, že kdysi tekla  krev, že komunistická vláda lidská práva nectila. A dnes prý ti stejní komunisté opět touží po moci.

Anketa

Chcete předčasné volby?

17%
83%
hlasovalo: 10663 lidí

„A tak přichází druhá vlna (komunistů). Druhá vlna, která se hřála na našich prsou, se právě probouzí a jde na to z druhé strany. Její premisou je napadnutí presumpce neviny. Presumpce neviny, která je zakotvena v Listině základních práv a svobod,“ varoval komentátor. Odpor proti tomuto pokusu se prý v USA projevil zvolením Donalda Trumpa prezidentem, který má bránit svobodu.

Ale v Evropě Trumpa nemáme. Podle Bratříčka tu máme problém. „Extrémní levice přichází se systémem, který obrací již vyřešené problémy xenofobie, rasismu či sexismu naruby a používá je jako zbraň,“ prohlásil na videu muž, který si říká Bratříček. „Ve chvíli, kdy narušíte presumpci neviny, budete označeni za sexistu, protože jste muž. Budete označeni za rasistu, protože jste bílý, budete označeni za xenofoba, protože jste křesťan,“ rozvinul dál svou úvahu autor.

Prý se vám v budoucnu může stát, že budete vyhozeni ze školy jen proto, že řeknete, že máme toliko dvě pohlaví a protože progresivisté budou dbát na to, aby tento názor potlačili.

„Bude vám odebrán nůž, protože byste mohli někoho píchnout. Nebudete zaměstnáni, protože jste muž a je třeba naplnit kvóty,“ přidal příklad. „Bude za pár let normou, že se za rasistický vtip vyhazuje ze školy? Bude normou, že za biologický fakt o existenci dvou pohlaví bude někomu vymazána digitální identita?“ zeptal se poté Bratříček s podotázkou, zda jsou si lidé vědomi toho, kam nás dnešní společenský tlak, jak ho vnímá on sám,  může dovést.

Fotogalerie: - Kladení věnců v Darney

V městečku Darney se na místě, kde v létě roku 191...
Zleva zplnomocněnkyně ministerstva obrany pro vále...
 Pamětní deska v Darney
Ceremonii u francouzsko-československého monumentu...
Představitelé francouzské, české a slovenské deleg...
Vlajkonoš z řad hasičů

Poté zaútočil na Evropskou unii, která údajně už totalitu zavádí. „Evropská unie nařizuje korporacím, aby totalitní metody uplatňovaly za ni,“ vyjádřil svůj názor Bratříček s tím, že Facebook už na nátlak EU vymazává názory a ze serveru YouTube mizí nepohodlná videa.

Své takřka čtvrthodinové video zakončil varováním, že za nebezpečného považuje každého, kdo mu zakazuje kouřit, pít a bavit se. „Odmítejme extremismus ze všech stran, udržujme kolektivní vědomí a braňme naše instituce, budeme je potřebovat,“ rozloučil se Bratříček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

9:23 Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

Miroslava Němcová z ODS, Barbora Kořanová z ANO a Radim Fiala z SPD ve čtvrtečních Událostech, komen…