Kdo popotáhl Martina Konvičku? Zde je odpověď

25.11.2015 10:17

Trestní stíhání šéfa Bloku proti islámu Martina Konvičky bylo zahájeno na podnět státní zástupkyně z Jablonce nad Nisou Věry Novákové. Ta není ve světě žalobců rozhodně neznámou osobou a v minulosti vstoupila ve známost i na širší veřejnosti.

Kdo popotáhl Martina Konvičku? Zde je odpověď
Foto: Václav Fiala
Popisek: Lídr Bloku proti islámu Martin Konvička (vlevo) a předseda Úsvitu - Národní koalice Miroslav Lidinský

Anketa

Přejete si, aby Martin Konvička šel do basy?

4%
96%
hlasovalo: 18129 lidí

Informaci přinesl server Aktuálně.cz a samotná Nováková mu ji potvrdila. „Na základě poznatků získaných od svých přátel jsem sepsala záznam o podezření ze spáchání trestných činů, jichž se mohl dopustit Martin Konvička,“ sdělila. Následně začali docenta Konvičku stíhat policisté pod dozorem státních zástupců z Českých Budějovic, kde Konvička žije a přednáší na Jihočeské Univerzitě.

Státní zástupkyně Věra Nováková z Okresního státního zastupitelství v Jablonci nad Nisou přitom vstoupila ve známost již v minulosti. V roce 2010 například zorganizovala protest státních zástupců proti Renatě Vesecké.

Tehdejší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil tenkrát odvolal Veseckou z pozice Nejvyšší státní zástupkyně. Při té příležitosti zmínil, že by se mohla vrátit do pozice šéfky krajského státního zastupitelství v Hradci Králové, kde působila před odchodem do čela všech státních zástupců. Nováková tehdy napsala Pospíšilovi ostrý dopis a zorganizovala mezi státními zástupci petici, aby Vesecká na státním zastupitelství nadále nepůsobila.

„Podle našeho názoru je nepřijatelné její následné jmenování do jakékoli vedoucí funkce v soustavě státního zastupitelství,“ psala tehdy. Vesecká prý ztratila respekt státních zástupců i veřejnosti, zejména tím, že odvolala Ivo Ištvana z čela olomouckého vrchního státního zastupitelství, a rovněž svým vystupováním v „kauze Čunek“. Zároveň Pospíšilovi pohrozila, že „mladí“ státní zástupci mají již všeho dost, a setrvání Vesecké pro ně může být poslední kapkou. Po nátlaku státních zástupců Pospíšil ustoupil, Vesecká řady návladních úplně opustila.

V roce 2011 pak o Věře Novákové psal týdeník Respekt v článku o mladých státních zástupcích, kteří se staví proti dosavadním mafiánským praktikám na zastupitelství.

V roce 2012 pak o sobě v rozhovoru pro server epravo.cz prozradila, že vždy toužila napravovat křivdy tohoto světa, a vyznala se, že jejím velkým vzorem je Lenka Bradáčová. V roce 2013 se pak vyslovila pro „větší občanskou angažovanost“ státních zástupců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

21:39 To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

Oficiální stránka televize Barrandov na svém twitteru sdílela upoutávku na premiérový díl pořadu Pol…