Kdo se bojí, nesmí do lesa, řekl Hampl na Frekvenci 1. A rozpovídal se o politice

08.11.2014 18:31 | Zprávy
autor: mp

Hostem sobotního Pressklubu na Frekvenci 1 moderátora Luboše Xavera Veselého byl nově zvolený senátor za Prahu 1 a emeritní rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl. Hovořil o sporech s prezidentem Zemanem, o mikině na Hradě, ale také poznamenal, že Česko má důležitější problémy k řešení. Došlo i na senátní a komunální politiku. Hampl krčil obočí nad zvolením šéfa Synotu do Senátu i nad rodící se koalicí na pražském magistrátu.

Kdo se bojí, nesmí do lesa, řekl Hampl na Frekvenci 1. A rozpovídal se o politice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Václav Hampl

Nejprve komentoval Zemanovy vulgarity. „U hlavy státu se mi to prostě nelíbí, to je těžko jinak komentovat,“ začal své vystoupení Hampl. Podstatnější ale podle něj je například to, jaké postoje zastává v oblasti zahraniční politiky, kde se pokouší otočit kormidlem. Zavzpomínal i na spor o jmenování profesora Martina C. Putny, kterého Zeman jmenovat odmítl a Hampl se Putny zastával ještě v roli rektora. Tato kauza se podle jeho názoru uzavřela uspokojivě. „Vysoké školy si autonomii zachovaly a to je dobře,“ okomentoval to Hampl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…