Kdybychom žili v budoucnosti... Radek John napsal, co by udělal s Rittigem

17.02.2014 12:07

Exministr vnitra, publicista a spisovatel Radek John (VV) si všímá problémů, které České republice činí čerpání z evropských fondů. Už se z toho podle něj stává kolorit, který si ale nesmíme dát líbit. S nadsázkou píše, že by si přál umět využít dovedností lobbistů typu Ivo Rittiga a přeprogramovat je z vyvádění peněz na čerpání dotací pro stát.

Kdybychom žili v budoucnosti... Radek John napsal, co by udělal s Rittigem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John

„Pomalu nemine týden, aby nás nebombardovaly novinové titulky 'ČR nestihne vyčerpat dotace', a to z nejrůznějších kapitol evropského rozpočtu. Už se z toho stává kolorit, což se nám nemůže a nesmí líbit, jelikož na tom tratíme všichni," píše Radek John ve svém vyjádření, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici. Celý text najdete ZDE.

Jourová uvedla informace do kontextu

Do jiného světla postavila ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO) výrok expremiéra Jiřího Rusnoka, který vyjádřil spokojenost s tím, že v unii zůstane ležet ladem pouhých 10 miliard alokovaných pro Českou republiku. Jourová ovšem informaci zasadila do kontextu, celá EU totiž nevyčerpá 16 miliard, z čehož 10 spadá jen na Česko.

Na stejné vlně prý „surfoval" také ministr vnitra Milan Chovanec při představování nových náměstků, když podle Johna zúžil snahu svého resortu na „čerpací stanici", protože vnitro zahálelo.

Móda se ale podle exministra přes víkend nezměnila, což dokazuje konstatování Nejvyššího kontrolního úřadu, že nestihneme vyčerpat evropské dotace na modernizaci železnic, jelikož Ministerstvo dopravy o projektech mimokoridorových tratí rozhodovalo údajně netransparentně.

Žít v budoucnosti, našel by John řešení

„Kdybychom žili ve 23. století, dalo by se určitě umění pánů Rittigů a jim podobných na vyvádění peněz ze země jednoduše přeprogramovat. Jen přehodit fázi, výhybku v mozku z minusu na plus a to by bylo radosti na Starém bělidle. Nebyl by to krásný pohled, kdyby kmotři začali v rámci nápravy čerpat finance z evropských zdrojů jako mávnutím kouzelného proutku?" uzavírá s nadsázkou Radek John.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

23:33 Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

„Je zjevné, že pan premiér bude brzo potřebovat soudce,“ pronesl poslanec a zpravodaj k závěrům vyše…