Když to nejde, tak to nejde. Zdeněk Bakala bankrotuje v Ostravě a teď má průšvih i v Havlově knihovně

16.08.2016 21:59

Miliardář Zdeněk Bakala má další problém. Nedaří se mu naplnit plán s Knihovnou Václava Havla, která by měla přesídlit do budovy na Loretánském náměstí. Tento záměr naráží na odpor posledního nájemníka v objektu na náměstí, který se rázně staví proti plánovaným stavebním úpravám. Neváhá dokonce celou věc hnát i k soudu, který mu dal v tuto chvíli za pravdu.

Když to nejde, tak to nejde. Zdeněk Bakala bankrotuje v Ostravě a teď má průšvih i v Havlově knihovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Bakala

„Nejedná se o zrušení stavebního povolení na finální opravu. O něj nebylo a ještě ani nemohlo být požádáno. Městský soud pouze vyhověl žalobě pana Bohumila Vejtasy proti rozhodnutí pražského magistrátu ohledně územního rozhodnutí, což budování knihovny opět o několik měsíců odkládá,“ uvedl iDNES.cz mediální zástupce manželů Bakalových Vladimír Bystrov.

Spor o územní rozhodnutí se táhne od roku 2012 a nespokojenost dává pan Vejtasa najevo ještě déle. Dokonce tak dlouho, že se k dohadům o objekt vyjádřil ještě exprezident Václav Havel, jenž opustil tento svět v roce 2011. Doufal, že se Zdeněk Bakala s panem Vojtesou nějak domluví.

Dosud Bakala získal jen nepravomocné stavební povolení na pomocné technické práce v domě na Loretánském náměstí, ale současný verdikt soudu znamená, že k dalším pracím prozatím nedojde a knihovna se nemůže stěhovat.

„V domě se od roku 2011 pracuje, v roce 2012 památková inspekce ministerstva kultury konstatovala, že mnohé práce se prováděly bez povolení,“ doplňuje server. Pražští památkáři s přestavbou domu souhlasí, kladně se vyjádřil i ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Sluší se dodat, že v objektu mají kromě prostor pro Knihovnu Václava Havla vzniknout i byty.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak to se vyplatilo! Do kampaně prý „vrazili“ 249 korun, odnášejí si 1,1 milionu. Recesisté se svezli na Babišově vlně

14:31 Tak to se vyplatilo! Do kampaně prý „vrazili“ 249 korun, odnášejí si 1,1 milionu. Recesisté se svezli na Babišově vlně

Komu se eurovolby vyplatily a komu ne? U velkých stran jde o otázku, která se bude řešit jak mezi po…