Když věříte lháři Zemanovi, jste sami lháři. Ostrý vzkaz národu od publicisty

01.09.2016 21:10

Dnešní rozhodnutí soudu, podle kterého se Hrad musí omluvit za některé Zemanovy výroky o Ferdinandu Peroutkovi, vedly publicistu Vladimíra Kučeru na jeho blogu na serveru Aktuálně.cz k obsáhlejšímu zamyšlení nad českým prezidentem i nad českým národem.

Když věříte lháři Zemanovi, jste sami lháři. Ostrý vzkaz národu od publicisty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro Blesk ze zámku v Lánech

Kučera píše, že „pravda není právě silnou stránkou osoby, jež dobyla Pražský hrad a nedobytně a zbaběle se v něm opevnila“. Poukázal na to, že soud například rozhodl, že Zeman lživě obvinil novináře Ivana Brezinu. Nejvyšší správní soud konstatoval, že ve volební kampani zemanovci nešetřili lží. Poukazuje také na server Demagog.cz, kde je prý seznam Zemanových nepravdivých výroků.

Celý text je ZDE.

Kučeru zaujalo, že ředitel základní školy ve Stochově na Kladensku Milan Hampel předal Miloši Zemanovi žákovskou knížku, v níž v rubrice Chování stálo, že Zemanovi fandí 78 procent obyvatel ČR. „Asi má pan ředitel novější informace než já; podle letního průzkumu je Miloš Zeman důvěryhodný pro téměř dvě třetiny zdejších občanů,“ podotýká Kučera s tím, že i tak je to „řádný statistický koláč“.

A pokládá si otázku, kým jsou lidé, kteří důvěřují Miloši Zemanovi.

V této souvislosti citoval jeden dřívější Zemanův výrok: „Vláda, která toleruje zloděje a tuneláře, je sama objektivně vládou zlodějů a tunelářů.“ Z toho vyplývá, že pokud platí A návazně na B, pak platí i C. Přirozená parafráze této logické úvahy: „Národ, který ve své většině považuje za důvěryhodného lháře, je sám objektivně z většiny národem lhářů,“ jej prý trápí.

A vzpomněl si na posmutnělá slova komika Vlasty Buriana: „Česko je nejkrásnější zemí na světě. Jen je škoda, že zde žijí Češi.“

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

13:53 Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

Moderátor Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži ministra zahraničí v demisi Martina Stropnického,…