Za nejtěžší možný test Nečasovy vlády považuje sociolog Jan Keller v komentáři deníku Právo otázku, zda půjčit Evropě téměř 90 miliard. „Pro i proti je celá řada a ten, kdo vidí věc jednoznačně, usvědčuje se pouze z namyšleného diletantismu,“ tvrdí Keller a za příklad toho, kdo situaci úsměvně odlehčuje, jmenuje předsedu Věcí veřejných Radka Johna.
Vede ho k tomu Johnův výrok, v němž jménem strany, která by podle předvolebních fabulací měla být nejvíce proevropskou stranou vládní koalice, šéf VV doslova prohlásil: „Státy, které se zadlužily, ještě neudělaly reformy a mají děravé rozpočty. Kdybychom poslali 90 miliard, nikdo nezaručuje, že tyto peníze nezmizí.“
S lidmi typu Radka Johna ty peníze stejně neuvidíme
Sociolog předsedu VV upozorňuje, že pokud by se alespoň okrajově zajímal o problém korupce v naší zemi, zjistil by, že ročně u nás mizí z peněz daňových poplatníků nevysvětlitelným způsobem suma možná o něco nižší, možná ale také o něco vyšší, než je částka, o kterou nás prosí Evropa. „Nevím, jestli máme ty peníze Evropě půjčit. Vím jenom to, že s lidmi typu Radka Johna ty peníze stejně neuvidíme,“ konstatuje Keller.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jih